360 minut bez vstřeleného gólu. Znojmo věří, že prolomí domácí smůlu

Momentka z ligového utkání mezi Brnem a Znojmem. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

27 2013
Být fotbalovým útočníkem ve Znojmě? Nevděčná role. Václav Vašíček - 39 minut. Marek Heinz - 55 minut. Přesně tolik vydrželi na hrotu poslední dva zápasy znojemští forvardi, než je nespokojený kouč Leoš Kalvoda vystřídal. Zatímco Marek Heinz už znojemskou kabinu po dohodě opustil, Vašíček dostal ve středu příležitost v pohárovém zápase proti Převýšovu. A odvděčil se gólem.

Dvaadvacetiletý útočník zaznamenal branku v soutěžním zápase po více než ročním půstu a pomohl tak k výhře nad třetiligovým soupeřem 4:1. "V hlavě jsem to neměl. Hlavně doufám, že nám ta výhra pomůže i v lize," věří Vašíček.

Ligového nováčka trápí mizerná koncovka, v brněnském azylu dokonce ještě nevstřelil ani gól. "Pro útočníka není lehké se sám prát se dvěma stopery. Ale musíme to zvládnout. Taky nás ale musí kluci zezadu doplňovat. Mluvíme o tom často v kabině a musíme se zlepšit," burcuje odchovanec Olomouce před zítřejším duelem s Mladou Boleslaví.

Zlepšit ofenzivní projev by mohli balkánští fotbalisté. V pohárovém duelu na jednom křídle nastoupil Srb Miloš Reljič, na druhém Bosňan Nermin Crnkič. Podobně může nastoupit Znojmo i v sobotu v Brně od 17 hodin proti Středočechům. "Mně by to takhle vyhovovalo. Oba jsou rychlí, to by nejen na Boleslav mohlo platit," míní urostlý útočník. "Uvidíme ale, co trenér vymyslí."

Nejen na Vašíčkovi bude záviset, zda o víkendu poprvé rozvlní Jihomoravané soupeřovu síť na stadionu v Srbské ulici. Jejich domácí střelecké trápení trvá už 360 minut. "Měli bychom to konečně zlomit. Bude to důležitý zápas, soupeři před námi nám začínají odskakovat," dodává Vašíček.