Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté: Zaslouží si to, Gott je hrdý

23 2003
Praha - Zlatý míč pro Pavla Nedvěda? Mezi osobnostmi vzbuzuje pocity uznání, obdivu a hrdosti. MF DNES se ptala na názor Antonína Panenku, Wernera Ličku, Dušana Uhrina, Karla Gotta, Pavla Zdeníčka a Lucie Bílé. Zde jsou jejich odpovědi.

Antonín Panenka, autor bělehradské penalty ve finále mistrovství Evropy 1976
Je to vyznamenání, pro fotbalistu asi nejvyšší. Zvyšuje i kredit našeho fotbalu. Pavel si cenu zaslouží za celý rok, kdy podával nadstandardní výkony. Věkem zmoudřel, to mu prospělo. Má výhodu obrovské publicity, všichni ho vidí každý týden v televizi na vlastní oči.

Werner Lička, trenér, olympijský vítěz z Moskvy 1980
Těžko hledám slova. Kluk z české vesnice bez podpory mocných firem a médií získá tuhle trofej v konkurenci hvězd z marketingově silnějších zemí. To zvýrazňuje i uznání pro národní mužstvo, kde byl mužem číslo jedna. Výjimečná událost, srovnatelná s vítězstvím na Euru 2004.

Dušan Uhrin, trenér vicemistrů Evropy 1996
Životní úspěch pro Pavla. Zaslouží si to za celou kariéru ve Spartě, v národním mužstvu, Laziu, Juventusu. Dostává se do vrcholné fáze kariéry, s reprezentací i v klubu. A teď se mu to sčítá. Za poslední dva roky mentálně dospěl, skvělé výkony může vidět i kritizovat celý svět.

Karel Gott, zpěvák
Pavel Nedvěd vyhrál Zlatý míč? Jsem na něj hrdý. Kdykoliv slyším o úspěchu českého sportovce, mám z toho obrovskou radost. Náš národ je pak ve světě uznávanější. S Pavlem jsem viděl několik rozhovorů a působí na mě velmi sympaticky. A že je dobrý a že se o něm ve světě hodně mluví, to vím už dávno.

Pavel Zedníček, herec a moderátor
Víte, proč já mu to přeju? Je radost se na jeho hru dívat, ale přitom není frája. Setkali jsem se a já byl překvapený, jak skromný je. Takže jsem za ten Zlatý míč moc rád, i když bůhvíjaký fotbalový fanda nejsem.

Lucie Bílá, zpěvačka
Protože jsem vlastenec, tak jsem dnes plná pýchy. Pavla Nedvěda bohužel osobně neznám, ale přesto si mu dovolím poslat velikánskou pusu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze