Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté vezou zimní bundy i Košťálovo kolo

Stěhování reprezentace - Český národní tým se stěhoval na fotbalové MS do Německa. | foto: Michal ŠulaMF DNES

7 2006
Praha - Sedmitunový náklad věcí poputuje s českými fotbalisty na mistrovství světa do Německa. Včera v 16 hodin zastavil na Strahově, kde reprezentace trénovala, nákladní automobil. A během půlhodiny naskládalo deset mužů na rozprostřený červený koberec uvnitř připravené krabice, kovové bedny i lahve s balenou vodou.

"V krabicích jsou propagační předměty, oficiální brožury týmu, repliky triček a tréninkové věci pro hráče," přiblížil Jaroslav Dudl, technický vedoucí mužstva. Větší část nákladu a osobní věci hráčů se ale do aut dávaly až večer před hotelem Praha, kde reprezentanti bydleli.

Celkově bylo k přepravě věcí národního týmu do Německa potřeba dvou nákladních aut a dodávky. "Neliší se to od jiných zakázek. Rozdíl je jen v tom, že tohle je pro nás hodně prestižní," řekl Miroslav Horák z firmy Schenker, která se specializuje na velké sportovní akce a je i oficiálním dopravcem šampionátu.

Kromě tří aut pod Horákovým velením vyrazila do Německa i dodávka, kterou budou mít k dispozici kustodi Jiří Šíma s Jaroslavem Johnem. Právě oni všechny věci balili. "Jsou to rychlí hoši, ale pracovali na tom několik dní," řekl Dudl, který musel od nákladu odhánět asi desetiletého chlapce, který si chtěl vzít jednu brožuru na památku. "Přijď zítra, něco tady zbude, tenhle náklad musíme vzít s sebou."

Do Německa putuje i kolo reprezentačního manažera Vlastimila Košťála. "Kde je kolo pro Košťála?" ptal se František Čížek, kustod jedenadvacítky, který s nakládáním pomáhal. "Chlapci, vezeme i kolo. Támhle je, sem s ním," dirigoval Dudl.

Kola pro hráče se nevezou, ale v bednách se skrývá kuriózní část nákladu: chladnější počasí zapříčinilo, že si fotbalisté do Německa berou zimní bundy. "Musíme počítat se vším," usmíval se Dudl. "Celkově vezeme víc věcí než před dvěma lety na Euro do Portugalska."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze