Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalisté vedou nad prostitutkami

16 2000
R o t t e r d a m - Zatímco většina Nizozemska žije fotbalovým mistrovstvím Evropy, které hostí společně s Belgií, nizozemské prostitutky se nemohou dočkat, až šampionát skončí. Vrcholná sportovní akce významně omezuje výdělky v sexuálním průmyslu, protože potencionální zákazníci tráví čas sledováním fotbalových zápasů u televize, v barech nebo na stadiónu a nezbývá jim čas na návštěvu veřejných domů a nočních klubů.

"V našem klubu to vypadá jako boj mezi fotbalisty a našimi dámami. Zatím se zdá, že fotbalisté vedou," komentovala situaci manažerka klubu Kamasutra v Kerkrade. Ani v amsterdamské čtvrti červených luceren nezaznamenaly podniky nabízející sexuální služby větší provoz, i když počet návštěvníků díky Euru vzrostl.

"Chodí tu spousty lidí v dresech, ale buď je bolí záda, nebo jsou příliš opilí na to, aby mohli podat nějaký výkon," stěžovala si Mariska Majoorová z informačního centra prostitutek. "Během zápasů je klid. Teprve pak se lidé vydají do ulic, ale to už musíme zavírat," líčil žalostnou situaci v oboru mluvčí nevěstince v Haagu. Podle něj se skoro polovina prostitutek přesunula do měst, která nehostí zápasy šampionátu.

Autor:


Témata: Zákulisí
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze