Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalisté trénovali i s Rosickým, ale bez Čecha

23 2006
Seefeld - Už s Tomášem Rosickým, ale bez Petra Čecha absolvovali fotbaloví reprezentanti dopolední přípravu. Nová posila Arsenalu sew vrátila k národnímu mužstvu na soustředění do Seefeldu krátce po úterní půlnoci. A na hřišti bylo vidět, jak má Rosický obrovskou chuť do tréninku.

Tým však i přes Rosického návrat znovu nebyl kompletní. Soustředění opustil brankář Petr Čech, který dnes na plzeňském sportovním gymnáziu absolvuje ústní maturitní zkoušky.

Po pondělním slunečném počasí se nad Alpami opět zatáhlo a chladné počasí připomínalo spíše říjen než blížící se léto. Fotbalistům však nižší teplota
rozhodně nevadila, při ostrém tréninku jim dokonce přišla vhod.

A hodila se jim i náplň dopolední přípravy. Trénovala se především střelba a hra na stísněném prostoru. Při závěrečné střelbě ožili nejen hráči, ale i přihlížející diváci.

Každý z reprezentantů měl za úkol trefit branku po akci středem hřiště a centrech z obou stran.

Potlesk si vysloužil nejdříve Tomáš Galásek, který na dlouho dokázal jako jediný všechny tři pokusy dopravit do sítě, ale závěr tréninku orámovaly tři nádherné pokusy Rosického, které by jistě potěšily jeho nového klubového kouče Arséna Wengera.

Závěr devadesátiminutové přípravy byl tradiční: hráči vyklusávali po mechovém trávníku v ponožkách, maséři prováděli s některými protahovací cviky a čtveřice Baroš, Ujfaluši, Jarolím a Kováč se vydala na výběh okolním lesem.

První tři jmenovaní hráči to dělají po každém tréninku, dnes se přidal i Radoslav Kováč.

"Cítil jsem, že si ještě potřebuju trochu přidat, navíc běh lesem je mnohem vydatnější než tady na hřišti. O fyzičku ale nemám obavy, my jsme v Rusku měli zimní přípravu později než ostatní kluci a za dva měsíce jsem rozhodně nic neztratil," vysvětlil Kováč.

Na trávníku se dnes při nácviku střelby zapojil i Vladimír Šmicer a s poraněnou podkolenní šlachou neměl velké potíže.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze