Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Sparťany v Moskvě spláchl déšť, trénink přerušili kvůli bouřce

27 2015
Moskva (Od našich zpravodajů) - Ještě když přijížděli na stadion, svítilo slunce. Ale velké dusno už trochu naznačovalo, co může sparťanské fotbalisty při předzápasovém tréninku na stadionu v moskevské čtvrti Chimki potkat - extrémně silný liják je dokonce na pár minut vyhnal z trávníku.

Chvíli před začátkem tréninku seděli brankář Bičík a trenér Ščasný v tiskovém centru a odpovídali novinářům před úterním úvodním zápasem 3. předkola proti CSKA Moskva.

Neměli tušení, co se mezitím odehrává venku. Nebe během chviličky změnilo barvu z azurové na tmavě šedou a začalo pršet. Nejdřív zlehka, ale po chvíli tak silně, že už během prvních pár vteřin tréninku byli všichni fotbalisté promoklí na kost.

Z horních pater tribuny stadionu bylo vidět, jak se ze střechy valí provazy vody, přesto sparťané v tréninku pokračovali. Běhali kolem hřiště, cvičili přihrávky... Ale ve chvíli, kdy začaly po nebi šlehat blesky, už bylo jasné, že v takových podmínkách se pokračovat nedá.

„Do kabiny,“ zazněl jasný pokyn a hráči se rozběhli k tribuně. Stoper Brabec ještě z legrace udělal na zmoklém trávníku skluz, pak všichni zmizeli v kabinách. Vypadalo to, že pokračování tréninku je v ohrožení.

Ale stejně jako se déšť rychle spustil, zase překvapivě rychle ustal. „Původně bylo v plánu, že kluci počkají čtvrt hodiny. Ale nakonec se na hřiště vrátili už po pěti minutách,“ prozradil tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Počasí se sice úplně neumoudřilo, ale příprava na CSKA pokračovala. Možná se bude hodit: silné srážky se podle předpovědi mohou opakovat i v úterý večer během zápasu. Témata: CSKA Moskva, Sparta
Najdete na iDNES.czmobilní verze