Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté Slavie by Lille rádi oplatili domácí říjnovou potupu

Z říjnového utkání Slavia - Lille 1:5 | foto: Petr David JosekAP

16 2009
Máme fotbalistům Lille co oplácet - s těmito slovy opouštěl slávistický trenér Karel Jarolím odletovou halu terminálu 2 v pražské Ruzyni. Slavia cestovala do francouzského Lille k poslednímu zápasu základní skupiny Evropské ligy.

Šanci na postup do jarní fáze soutěže už nemá.

"Ale vždycky je o co hrát, teď je v sázce hlavně sportovní čest," poznamenal kouč Jarolím. "A jak říkám, jsme Lille hodně dlužní za tu potupu v Edenu."

Když už nemohou postoupit, tak právě touha po vydařené odvetě má být pro slávisty velkou motivací.

Slávisté totiž 1. října v domácím utkání dostala od Lille nečekaný výprask, prohrála 1:5.

Nyní se tedy slávisté do Francie vypravili, aby si alespoň napravili značně pošramocenou pohárovou reputaci.

Předvojem početné skupiny hráčů a realizačního týmu byli na letišti kustodi a maséři, kteří už před osmou hodinou přivezli bedny s bagáží. A až hodinu poté se v hale objevili ti, kterých se středeční duel bezprostředně týká.

"Rádi bychom navázali na poslední pohárový výkon proti Janovu," zmínil Jarolím po odbavení u přepážky, která byla označena slávistickým znakem," vskutku imponující představení svých svěřenců.

Slavia 2. prosince italského soupeře válcovala, dala dva regulérní góly, ale o vítězství ji připravil německý rozhodčí Kircher, který ani jednu branku neuznal. Do análů tak byl zapsán výsledek 0:0...

Slávisté poslední zápas hráli právě při vzpomínané remíze, tedy před čtrnácti dny. Od té doby jen trénovali a snažili se udržet motivaci na úplný závěr sezony v Lille.

"Řekl bych, že jsme to zvládli v pohodě. Samozřejmě je škoda, že ta pauza byla tak dlouhá, ale hráči aspoň nejen potrénovali, ale taky si zároveň po náročném podzimu trochu odpočali," pokračoval Jarolím.

Fotbalisté úřadujícího mistra byli v dobré náladě a všichni do jednoho mluvili o tom, že se v Lille chtějí důstojně rozloučit s nepovedeným podzimem.

V základní skupině Evropské ligy skončí slávisté bez ohledu na výsledek v Lille poslední, v domácí soutěži, v níž podruhé za sebou obhajují mistrovský titul, jsou na nepříliš lichotivé sedmé příčce.

"Udělat v Lille dobrý výsledek, byla by ta vánoční nálada přece jen příjemnější," uzavřel trenér Jarolím.Najdete na iDNES.czmobilní verze