Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbaloví reprezentanti Škoda a Kalas potěšili děti v nemocnici

Reprezentační útočník Milan Škoda na návštěvě Kliniky dětské chirurgie 2. LF UK a FN Motol. | foto: fotbal.cz

14 2016
V nedávném kvalifikačním utkání proti Severnímu Irsku (0:0) radost z gólu čeští fotbalisté fanouškům nepřinesli. Útočník Milan Škoda a obránce Tomáš Kalas to vrchovatě vynahradili dětem. Navštívili prostory Kliniky dětské chirurgie 2. LF UK a FN Motol a Kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK a FN Motol.

„Upřímně jsem měl z této návštěvy trošku obavy, protože jsem si nebyl jistý, jak zvládnu pohled na děti upoutané dočasně na nemocniční lůžka. Nakonec to ale bylo naprosto přirozené setkání. Děti byly nadšené, naše přítomnost jim očividně udělala radost,“ komentoval netradiční reprezentační program Milan Škoda.

„I kdybychom zpříjemnili nemocniční pobyt byť jen jednomu dítěti, měla by podobná akce smysl. Tady jsme navíc viděli hned několik desítek rozesmátých dětských tváří, dle žádostí o společné fotografie a naše podpisy z nás měl radost také zdravotnický personál,“ doplňoval svého spoluhráče s úsměvem také obránce Tomáš Kalas.

Návštěva reprezentantů ve FN Motol navíc nebyla jednorázovou akcí. Nadační fond mládežnického fotbalu, v němž působí bývalí i současní hráči národního týmu, s největším zdravotnickým zařízením v zemi spolupracoval v minulosti a nyní se startuje nová kapitola této spolupráce.

„Nadační fond chce svoji pomoc rozdělovat cíleně tak, aby dávala smysl. Návštěva reprezentantů byla pomyslným výkopem rozsáhlejší spolupráce s FN Motol, do budoucna se chceme podílet na dlouhodobějších akcích nemocnice a zároveň ji v případě potřeby materiálně či finančně podpořit,“ uvedl předseda správní rady Nadačního fondu mládežnického fotbalu Karel Poborský.

„Návštěva fotbalistů byla pro naše malé pacienty krásný zpestřením. Samotný pobyt v nemocnici, jakkoliv se jej snažíme dětem zpříjemnit, je pro ně náročný z pohledu fyzického i psychického. Podobně pozitivní odpoledne, o které se postarala návštěva reprezentantů, nabije děti energií. Spolupráce s fotbalovou reprezentací prostřednictvím Nadačního fondu mládežnického fotbalu si velmi vážíme a zároveň pevně věříme, že již v následujících měsících se podaří zorganizovat další akce a milá setkání,“ řekla za FN Motol Ludmila Šimáčková, vedoucí odboru marketingu.

V Nadačním fondu mládežnického fotbalu figurují Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Tomáš Rosický, Michal Kadlec, Marek Suchý a Tomáš Sivok.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze