Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté se těší na první zápasy

Seefeld: Ujfaluši střílí na Blažka - Tomáš Ujfaluši střílí na Jaromíra Blažka během tréninku fotbalové reprezentace na soustředění v Seefeldu. | foto: Michal ŠulaMF DNES

24 2006
Seefeld - (Od zvláštních zpravodajů iDNES) - Monotónní ráz soustředění v rakouském Seefeldu se změní, fotbalové reprezentanty čekají dva přípravné zápasy. "Už se těším, jak si po dlouhé době zase společně zahrajeme. Zápas je zápas," svěřil se útočník Jan Koller. Ve čtvrtek se mužstvo utká v tréninkovém duelu s výběrem Tyrolska, na pátek je plánován oficiální mezistátní zápas se Saúdskou Arábií.

"Na zápasy se nijak speciálně nepřipravujeme, beru to jako součást přípravy na mistrovství světa," řekl kouč Karel Brückner.

V utkání s místním výběrem chce prostřídat všechny hráče, kteří jsou zdraví, o den později se už musí řídit regulemi, podle nichž může v oficiálním přátelském duelu jen šestkrát střídat.

Sílu Tyrolského týmu přirovnal Brückner k české druhé lize. "Je to ideální sparringpartner pro zpestření přípravy," myslí si kouč, který si výslovně nepřál prvoligového protivníka: "Takový zápas by se pak mohl zvrtnout do příliš prestižního souboje."

Kouč měl v plánu postavit do obou poločasů dvě rozdílné sestavy. "Ale Galáskovo zranění nám to komplikuje," říká. Kapitán týmu ve středu nedokončil dopolední trénink, poranil si vazy v koleni a oba zápasy v tomto týdnu zmešká.

V utkání, které se bude hrát ve čtvrtek od 18 hodin v městečku Axams, už naopak nastoupí Libor Sionko, jenž se má k týmu připojit dnes večer. "Už jsem ho na to připravil, přijede a hned bude v základní sestavě," říkal Brückner v legraci. Ve skutečnosti o sestavě hodlá rozhodnout až dopoledne před zápasem.

Jistotu mají zatím jen brankáři: v tréninkovém duelu se vystřídají Blažek s Kinským, zatímco Čech se objeví až v pátečním souboji se Saúdskou Arábií.

"Je to trenérovo rozhodnutí, pro mě mají obě utkání stejnou váhu: nejde o nic jiného než o přípravu. Důležité zápasy nás čekají až v červnu," prohlásil Petr Čech.

Ani pro oficiální duel se Saúdskou Arábií, účastníkem mistrovství světa, nehodlá Brückner měnit režim přípravy. "Hru soupeře nijak nestudujeme, zápas je pro nás jen vrcholem desetidenního přípravného bloku," uvedl Brückner.

"Hledíme jen sami na sebe a na vlastní souhru," dodal kouč. Zápas má být především testem pro obranu, která by měla nastoupit ve složení, s jakým se počítá pro mistrovství světa. Před Čechem by tak měli spolupracovat Grygera, Rozehnal, Ujfaluši a Jankulovski.

Oficiální zápas se hraje v pátek od 18 hodin v Innsbrucku. Žádná z televizí českým fanouškům nenabídne přímý přenos. Redakce iDNES chystá z obou duelů hraných v Rakousku podrobné on-line reportáže.

Duel proti výběru Tyrolska sledujte ZDE, utkání se Saúdskou Arábií ZDE.Najdete na iDNES.czmobilní verze