Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté se sešli, Nedvěd měl zpoždění

Jiří Štajner - Jiří Štajner jde v Praze na reprezentační sraz. | foto: Michal SváčekMF DNES

18 2006
Praha - Čekalo se už jen na Pavla Nedvěda, který měl několik minut zpoždění. V tom se roztáhly skleněné dveře, mezi kterými fotbalový záložník svižně prošel. Mohlo se začít. Fotbalová reprezentace se oficiálně sešla před závěrečným soustředěním na mistrovství světa, které v Německu začíná za jedenadvacet dní.

"Už se moc těším, že si zahraju ten náš český fotbal. Takový nikdo nehraje," prohlásil Nedvěd.

Lustry osvětlovaly červený koberec po kterém procházela fotbalová elita země. Ve čtvrtek hodinu po poledni, jeden po druhém, do pražského hotelu Praha vkročili čeští reprezentanti.

Bylo to téměř jako pokaždé, na první pohled nerozeznatelné od srazů před přátelským utkáním či kvalifikací.

Vítání na recepci, vyzvednutí klíčů od pokojů. Jenže do toho fotbalisté fasovali velké kufry a sportovní tašky.

Znamenal to: fotbalisté se scházeli před mimořádným posláním. Před závěrečnou přípravou na mistrovství světa, což tu nebylo šestnáct let.

"Když jsem sem jel, přemýšlel jsem o tom, jak to tady bude. Je to sraz před mistrovstvím světa. Cítil jsem něco zvláštního," vyznal se záložník Vladimír Šmicer.

"Mně to zase přišlo úplně normální. Snad jen, že je tady větší šrumec," podotkl obránce Tomáš Ujfaluši.

Trenéru Karlu Brücknerovi se po třinácté hodině hlásilo dvaadvacet hráčů ze třiadvaceti nominovaných. Levý obránce Pavel Mareš hrál ve středu za Petrohrad ruskou ligu a do Prahy dorazí až večer.

Naopak brankář Jaromír Blažek se zase od týmu na chvíli odtrhne, v pátek totiž bude se Spartou bojovat ve finále Poháru ČMFS proti Ostravě.

Navíc tu byl Libor Sionko, náhradník pro šampionát. "Promluvil si s trenérem a na soustředění za námi dorazí ve středu," sdělil reprezentační tiskový mluvčí Lukáš Tuček.  Druhý náhradník Rudolf Skácel bude čekat na telefonu.

Fotbalisté jsou v Česku v podstatě už několik dnů, jen kapitán Tomáš Galásek s
Pavlem Nedvědem přicestovali do země rovnou na sraz. Zřejmě i proto měl Nedvěd zpoždění, třináctou hodinu přetáhl o dvanáct minut.

Galásek stačil přestoupit do jiného klubu. Skončil v Ajaxu a stěhuje se do Norimberku. "Zvažoval jsem to dlouho a myslím si, že jsem zvolil nejlepší řešení," poznamenal.

Reprezentanti se naobědvali, rozdali rozhovory a zamířili na první společný trénink. Na Strahově se budou připravovat ještě v pátek dopoledne.

V sobotu ráno odletí na soustředění do Seefeldu. Během pobytu v Rakousku odehrají tréninkový zápas proti výběru Tirolska a v pátek 26. května nastoupí v přípravném utkání proti Saudské Arábii.

Do Česka se vrátí o den později, v úterý 30. května hrají v Jablonci přípravu proti Kostarice a v sobotu 3. června je na Letné v generálce na šampionát čeká Trinidad a Tobagu.

Potom následuje odlet do Německa, kde v pondělí 12. černa nastoupí proti Spojeným státům.  

Svěřenci Karla Brücknera vyrazí v sobotu dopoledne leteckým speciálem do
rakouského Seefeldu, kde je v rámci soustředění čekají dva zápasy: proti
výběru Tyrolska 25. května a o den později se Saúdskou Arábií. Do Prahy se
fotbalisté vrátí až v pondělí 29. května, devět dnů před cestou do Německa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze