Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté prožili den her. A přece se zašívalo

Reprezentace: turnaj v hlavičkované - Fotbaloví reprezentanti hrají hlavičkovanou. | foto: Michal ŠulaMF DNES

23 2006
Seefeld - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Vzduchem svištěla švihadla, hráči se v rychlosti točili kolem barevných slalomových tyčí, ve sprintu skákali skrz gymnastické kruhy, váleli sudy a přeskakovali se jako při aerobiku. A posledních 30 minut bojovali pod volejbalovou sítí. Pro obránce Grygeru skončil trénink předčasně, s roztrženou bradou musel odjet na šití.

Heslo dne: Fotbal hrou. Zvláštní trénink zpestřil reprezentační soustředění v Seefeldu před mistrovstvím světa.

"Pro fotbalistu je to to nejlepší, co může být. Potrénujete ve slušném tempu a ještě se zabavíte. Kdybychom běhali jen dokolečka, brzy by nám to lezlo na mozek," říkal záložník Jan Polák, který se k týmu připojil poprvé po sobotní svatbě.

"Když si na tréninku hrajete, bavíte se a ještě vyhrajete, je to super," vyprávěl obránce David Rozehnal.

Právě jeho družina s Poborským, Polákem, Jankulovským a Blažkem ovládla turnaj v hlavičkované.

Zasněženou krásu na skalních masivech v Alpách po dvou dnech odkrylo slunce a na hřišti v Seefeldu souboje pod sítí gradovaly. "To bylo sako, pískej," zakřičel Kováč volejbalovou chybu, když se soupeř Poborský dotkl zády sítě.

Kustodi a maséři žlutou šňůrou vyznačili hřiště a mezi kůly natáhli síť. Trenér Brückner z lístečku přečetl čtyři týmy a hrálo se pět proti pěti.

Po servisu nohou se musel fotbalový míč dostat nanejvýš v pěti dotycích přes síť. Jen dvakrát se mohla použít noha, zakončovalo se hlavou. Prohrál tým, kterému míč padl pětkrát na zem.

Hra měla náboj, kolem hřiště létala sprostá slova a hráči se špičkovali. "Hrajte to na Koviho, ten to neumí," ozvalo se z kouta. "To určitě, brácho. Najdi mě, ukážu ti to," odvětil sebevědomě Kováč.

Když se vysoký útočník Lokvenc zavěsil do vzduchu a prudkou hlavičkou zabodoval, asistent trenéra Beránek ho pochválil: "Výborně, Šoulo, to je ono. Balon k zemi."

Za chvíli, když oba chtěli odehrát hlavou jednoduchý míč, se srazil brankář Kinský s obráncem Grygerou. Čelo na bradu a prásk! Ostatní se váleli smíchy po zemi a komentovali to: "To je srážka vlaků. Dej mi pozor na frňák."

Ovšem Grygerovi bylo ouvej, s roztrženou bradou musel odjet do hotelu, kde mu bradu zašili třemi stehy. "Aspoň vidíte, že to až taková sranda není," reagoval včerejší vítěz Rozehnal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze