Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň za tři roky v pohárech vydělala téměř 700 milionů korun

Plzeňští fotbalisté se loučí s fanoušky a také s Evropskou ligou - do čtvrtfinále nepostoupili. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

21 2014
Rekordem pro český fotbal skončilo plzeňské představení v evropských pohárech: žádný jiný klub v historii nevydělal tolik, co Viktoria Plzeň v tomto ročníku Ligy mistrů a Evropské ligy dohromady. Po vyřazení v osmifinále soutěže od Lyonu je jasné, že v kase přibude 336,5 milionu korun.

Tahle čísla můžou ostatní české kluby Plzni závidět. Za postup do Ligy mistrů a posun ze třetího místa do jarní fáze Evropské ligy vydělala Plzeň 11,9 milionu eur. Dalších 350 tisíc eur je bonus za vyřazení Šachťaru Doněck.

Celkem se tak Plzeň může těšit na 336,5 milionu korun, což je víc než roční rozpočet konkurenční Sparty, který činí 300 milionů korun.

Kolik Plzeň letos vydělala

Liga mistrů
postup do 4. předkola: 2,1 milionu eur (57 milionů korun)
postup do základní skupiny: 8,6 milionu eur (235 milionů korun)
jedna výhra v základní skupině: 1 milion eur (27,3 milionů korun)
celkem: 11,7 milionů eur (319 milionů korun)

Evropská liga
postup do vyřazovací fáze:
200 tisíc eur (5,5 milionu korun)
postup do osmifinále: 350 tisíc eur (9,5 milionu korun)


Celkem letos: 12,25 milionu eur (335 milionů korun)

Poznámka: 1 euro = 27,3 korun

A mohlo být pro Plzeň ještě lépe. Pokud by ve čtvrtek dotáhla skvělý výkon proti Lyonu do postupového konce, polepšila by si o dalších 450 tisíc eur.

Plzeň i tak vylepšila vlastní rekord v této oblasti: v předloňské sezoně rovněž postoupila z Ligy mistrů do jarní fáze Evropské ligy, ale kvůli nižším prémiím tehdy získala od evropské federace UEFA "jen" 280 milionů korun.

V součtu s výdělkem 81 milionů korun z minulé sezony Evropské ligy, kdy Plzeň došla také do osmifinále a vypadla s Fenerbahce Istanbul, tak klub za poslední tři sezony v Evropě vydělal 697,5 milionů korun!

Vedení Plzně, jejíž roční rozpočet se odhaduje na 160 milionů korun, se zavázalo, že peníze z těchto prémií použije také na výstavbu věží v rozích stadionu ve Štruncových sadech, aby byly tribuny kompletně propojené. Viktoria rovněž v zimě instalovala vyhřívání trávníku v tréninkovém centru v Luční ulici.

Autoři: ,


Zeleninové hranolky
Zeleninové hranolky

Hranolky nemusí být zabijákem diety.

Najdete na iDNES.czmobilní verze