Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté odletěli za klidem. Ale i trénovat

20 2006
Praha, Seefeld - Karel Brückner v černém plášti vystoupil z mikrobusu a vešel do prostorné haly. Až chvíli po něm zastavil u terminálu Jih na ruzyňském letišti autobus s Nedvědem, Rosickým a spol. Na dvě etapy dorazila fotbalová reprezentace k odletu do rakouského Seefeldu, kde ji čeká závěrečné soustředění před mistrovstvím světa.

"Letíme hlavně za klidem," poznamenal Brückner.

Žádné velké hemžení, na letišti kromě fotbalistů nikdo nebyl.

A také žádné dlouhé vysedávání u oblíbené kávy. Reprezentanti přijeli na letiště a za pár minut už ve sportovním oblečení nastupovali do speciálu.

Slušivá modrobílá trika nepřipomínala ragbyové dresy jen vzhledem. Na prsou měla velký nápis Biarritz, tedy název týmu, který vede nejvyšší francouzskou soutěž.

Ale Češi cestovali do Seefeldu za fotbalem. "Potřebujeme pořádně potrénovat. Na konci sezony už člověk myslel na mistrovství světa," podotkl záložník Tomáš Rosický.

Národní mužstvo je společně třetí den a zatím má za sebou dva lehké tréninky.

"V klidovém tempu budeme pokračovat ještě další dva tři dny v Seefeldu," upozornil kouč Brückner.

"A hlavně musíme odpočívat, to je kolikrát důležitější než trénink. Na konci sezony jsou hráči vystavování velkému vypětí a ztrácí energii."

Do Seefeldu, městečka nedaleko Innsbrucku, cestuje národní tým před velkým turnajem potřetí za sebou.

Byl tam před mistrovstvím Evropy 2000 za trenéra Jozefa Chovance, před evropským šampionátem 2004 už tam reprezentaci vedl Brückner. "Není důvod Seefeld měnit," říká kouč.

"Nádherné hřiště, kolem teče potok, kde jsou pstruzi. A ta panorama, nad vámi zasněžené vrcholky hor, svěží vzduch," líčil Brückner.

Také v hotelu Dorint je prostředí pro fotbalisty ideální, především rehabilitační linka. "Celkově to tam nemá chybu," pochvaloval si stoper David Rozehnal.

Nikdo z třiadvaceti nominovaných nemá vážné zdravotní problémy, jen Šmicer kvůli dlouhodobým potížím s podkolenní šlachou ještě nebude trénovat naplno.

Po třech dnech lehké přípravy Brückner při trénincích přitvrdí. "Ostré starty, rychlost, dynamika, ale nejvíc se budeme věnovat taktickým nácvikům," řekl kouč. "Vrcholem budou dva přípravné zápasy."

Česko se nejprve ve čtvrtek 25. května v Axams utká s výběrem Tirolska, což nebude oficiální mezistátní zápas.

V pátek v Innsbrucku nastoupí proti Saúdské Arábii, účastníkovi mistrovství světa.

Příští pondělí 29. května se výprava z Rakouska vrátí a o den později ji čeká v dalším utkání Kostarika. Zápas uvidí Jablonec.

Generálka čeští reprezentanti sehrají v sobotu 3. června na pražské Letné proti týmu Trinidadu a Tobaga.

O čtyři dny odletí do Německa, kde je v pondělí 12. června čeká v Gelsenkirchenu úvodní zápas šampionátu proti Spojeným státům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze