Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté odletěli obhajovat stříbro: z Přední Kopaniny až k Suezu

Záložník Jan Morávek z německého Schalke (vpravo) by měl v české dvacítce patřit k oporám | foto: Reuters

23 2009
Dnes po šesté ráno začala předlouhá cesta české fotbalové dvacítky na světový šampionát do Egypta. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila budou obhajovat stříbrné medaile z mistrovství světa 2007 v Kanadě.

"Kdo by na medaili nemyslel," poznamenal před odletem trenér Dovalil. "Ale my se teď soustředíme na první zápas ve skupině, který nás s Austrálií čeká v neděli."

Mladí fotbalisté měli mimořádně časný budíček. Vstávali už ve čtyři, protože linka do Frankfurtu nad Mohanem startovala v 6.10.

A protože pobývali v hotelu Courtyard Marriott přímo na ruzyňském letišti, v půl páté jen přešli pár set metrů do odletové haly.

"Protože jsme věděli, že odlétáme tak brzy, zvolili jsme právě tenhle hotel," vysvětlil svazový tiskový mluvčí Jaroslav Kolář, který bude z dějiště šampionátu pravidelně informovat o dění v české výpravě.

Jakub DovalilZ Frankfurtu se krátce po deváté vzneslo letadlo s fotbalisty na vzdušnou trasu do osmimilionové Káhiry, odtud výpravu čeká přibližně pětihodinová cesta autobusem do 250 kilometrů vzdáleného Port Saidu, který leží v ústí Suezského průplavu. Zde je hlavní stan základní E skupiny.

"S touhle úmornou cestou máme zkušenost z jara, když jsme hráli v Alexandrii přípravné zápasy s Egyptem a Koreou," připomněl trenér Dovalil. "Takže pokud jde o ten autobus, víme, do čeho jdeme."

Fotbalisté by měli být na v Port Saidu mezi sedmou a osmou večer, v Egyptě je stejný čas jako v Česku.

Kouče Dovalila může těšit, že všech jednadvacet hráčů je zdravotně v pořádku. Navíc tři tréninky na stadionku Přední Kopaniny, který leží nedaleko Ruzyně, nasvědčují, že mladí fotbalisté mají i dobrou formu.

"Uvítal jsem, že šest hráčů, kteří byli v akci při ligových dohrávkách, dorazili v pondělí večer v naprostém pořádku. A kdybych měl zmínit formu, všichni vypadají opravdu dobře. Tak doufám, že ji hned v zápase s Austrálií dobře prodají," uvedl Dovalil, který poslední domácí přípravu zaměřil především na taktiku a nácvik obranných i útočných standardních situací.

Dvacítka bude v Port Saidu trénovat od čtvrtka, tedy ode dne, kdy šampionát začíná zápasy A skupiny Paraguay - Itálie a Egypt - Trinidad a Tobago.

K prvnímu utkání nastoupí Češi v neděli proti Austrálii, ve středu hrají s Brazílií, přičemž oba zápasy jsou v Port Saidu. Ke třetímu duelu s Kostarikou odjede český tým opět autobusem do Alexandrie, znovu tak absolvuje trasu přes dvě stě kilometrů.

Mistrovství světa do 20 let - Egypt 2009
Los a výsledky Tabulky skupinJobs Contact
Obchodně technický manažer (20.000 - 35.000 Kč)

Jobs Contact
Plzeňský kraj, Zlínský kraj, Praha
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze