Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté odletěli do Itálie bojovat o naději i o trenéra Bílka

8 2013
Další díl mise na záchranu kvalifikace začal. Čeští fotbalisté v neděli večer odletěli do Turína, kde je v úterý čeká důležitý kvalifikační zápas proti Itálii. Když tam nevyhrají, reálná šance na postup na mistrovství světa definitivně padne. A s ní pravděpodobně i trenér Michal Bílek.

"Nemůžeme letět s tím, že už je to prohrané. Ne, musíme makat a uvidíme, co z toho nakonec bude," řekl útočník Libor Kozák, vyšňořený stejně jako jeho spoluhráči v padnoucím obleku.

Česko má po páteční porážce 1:2 s Arménií už jen jednu možnost, jak postup do baráže vybojovat. Vyhrát v Itálii, na Maltě a v Bulharsku. Navíc musí doufat, že soupeři ještě škobrtnou.

Matematicky by sice ještě bylo možné postoupit, i kdyby fotbalisté v Turíně prohráli, ale reálně už by to bylo takřka vyloučené.

Pokud národní tým nevyhraje, mohla by to být poslední zahraniční cesta pro trenéra Bílka v roli reprezentačního kouče. Ten má důvěru výkonného výboru - tedy jakési fotbalové vlády - do doby, kdy jeho tým bude mít šanci na postup. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta však neprozradil, jestli by trenéra vyměnil hned, nebo počkal až na konec kvalifikace.

"Počkejte na vývoj situace. Uvidíme v úterý večer, jak na tom budeme. O zásadních krocích kolem národního mužstva rozhodujeme společně ve výkonném výboru, i když reprezentaci mám v kompetenci já. V případě, že nevyhrajeme, svoláme mimořádné zasedání výkonného výboru," prohlásil Pelta.

Fotbalisté tak v úterý (hraje se od 20:45, on-line reportáž na iDNES.cz) nebudou bojovat jen za své šance na postup, ale také o budoucnost trenéra.

"Je to pořád stejné," uvedl záložník Daniel Kolář. A útočník Kozák ho doplnil: "Nad tím neuvažujeme. Moc lidí nám teď asi nevěří, což je po pátku pochopitelné, ale my si s tím zkrátka musíme poradit a věřit."

Následně oba i se svými spoluhráči nastoupili do letadla. A odletěli zachraňovat kvalifikaci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze