Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté odletěli do Paříže se zpožděním

11 2003
Praha, Paříž - Cestující už seděli pár minut v letadle, když z reproduktorů uslyšeli nevítanou zprávu: "Omlouváme se, ale startovat budeme až za čtyřicet minut." Nepříjemným zpožděním začala cesta fotbalové reprezentace za prvním mezistátním zápasem v novém roce. Ve středu večer v Paříži se národní mužstvo utká v přípravě s Francií. "Už se těším," prohodil před odletem kouč Karel Brückner.

Souboj s posledními evropskými šampióny a mistry světa z roku 1998 je generálkou na kvalifikaci o Euro 2004, koncem března hraje národní mužstvo v Nizozemsku. "Francouzi i Holanďané hrají podobným způsobem, obě mužstva mají ohromnou sílu v ofenzívě," poznamenal kouč.

V úterý dopoledne nastupoval do letadla po schůdkáchc i Marek Jankulovski, který o den dřív kvůli zranění kotníku vynechal část tréninku, a Brückner dodatečně povolal Martina Jiránka, obránce Regginy.

"Teď mě vůbec nic nebolí, ale jestli budu do zápasu v pořádku, to se říct nedá. Na tréninku to bylo špatné," podotkl záložník Jankulovski, který ale v národním týmu výhradně nastupuje na místě levého obránce. Proto kouč sáhl po dalším zadákovi. "A navíc s nachlazením bojuje Grygera," upozornil Brückner.

Kvůli zranění přišel Jankulovski v reprezentaci už o několik přípravných zápasů v loňském roce. V srpnu dorazil před utkáním se Slovenskem s nataženým postranním vazem v koleni a výronem v kotníku, nestihl tak ani příští souboj s Jugoslávií. A kvůli pochroumanému levému kotníku nepřiletěl ani na listopadový zápas se Švédskem.

"Mám s tím problémy pořád. Když mě do kotníku někdo trefí, je hned zle," podotkl Jankulovski. Přitom chronické potíže léčí denně, bolavé místo mu ozařují laserem. "Jenže asi to tam mám už hodně citlivé."

Jiránek se k mužstvu měl připojit až v Paříži, ale dosud nedorazil.  "Jednáme s klubem, zatím z Itálie ani neodcestoval," vysvětli vedoucí mužstva Jaroslav Dudl.

V dějišti zápasu je pod mrakem a zhruba čtyři stupně nad nulou. Od 18 hodin mají reprezentanti na stadionu v St. Denis oficiální trénink. Utkání se hraje ve středu od 21 hodin, francouzská strana posunula začátek o patnáct minut bez vysvětlení.

"Musíme se do nich pustit sebevědomě, hrát to svoje a hlavně úzkostlivě nebránit, nebo odkopávat míče bezhlavě," pronesl bojovně útočník Milan Baroš.

Národní mužstvo pod trenérem Karlem Brücknerem ještě neprohrálo, v loňských deseti zápasech sedmkrát zvítězilo. Francie však bude protivníkem nejtěžším. "Může se stát, že se prohraje, ale doufám, že nás to nerozhodí. Před Holandskem bychom nejmíň ze všeho potřebovali řešit problémy s psychikou," dodal Baroš.

A co na to kapitán Pavel Nedvěd? Od pondělního příletu z Itálie s novináři nemluví. "Dnes mluvit nebudu, až za měsíc," pokusil se o vtip na letišti v Ruzyni. A důvod? Ten se zástupci médií nedozvěděli...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze