Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté nastoupí s Plašilem a Štajnerem

1 2006
Izmir - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - S Jaroslavem Plašilem v záloze a s Jiřím Štajnerem v útoku nastoupí fotbalová reprezentace v Turecku v hlavním zápase, který se hraje od 20 hodin. Zbývající jména základní sestavy, za něž si reprezentanti připíší starty, byla očekávaná. Kapitánem národní mužstva bude Karel Poborský.

Už v úterý večer na tréninku trenér Brückner při nácviku akcí mužstvo rozdělil na dvě party. V podstatě stejné týmy nahlásil i pro středeční zápasy v Izmiru.

Jeden výběr Česka nastoupí od 17 hodin proti tureckému béčku, od 20 hodin se představí elitní tým proti áčku hostitelské země.

Po úterním tréninku měli fotbalisté povinnosti na různých společenských akcích, proto ve středu ráno nebyl budíček a snídaně byla dobrovolná.

Někteří na ní šli, jiní si v hotelu Princess přispali. "Společně jsme se sešli až v půl dvanácté a šlo se na procházku kolem hotelu," poznamenal mluvčí reprezentačního týmu Lukáš Tuček.

Následoval společný oběd a pak příprava, na níž si fotbalisté od kouče vyslechli, jak je na dvě mužstva rozdělil.

Mužstvo, které bude hrát od 17 hodin, odjede do Atatürkův stadion v 15.45. "Bude to všichni kromě základní sestavy pro večerní zápas," upřesnil Tuček.

Několik hráčů má naději, že zasáhne i do oficiálního zápasu. "Vezmu jich čtyři až pět," poznamenal Brückner v úterý před tréninkem. 

Sestava Česka pro oficiální zápas v Turecku

Čech

Jiránek, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski

Poborský, Rosický, Polák, Plašil

Štajner, Baroš

Sestava Česka pro zápas proti Turecku B

Blažek

Zápotočný,  Bolf,  Kováč,  Hübschman

Pospěch,  Jarošík,  Heinz,  Skácel

Vachoušek,  Jun

Náhradníci: Kinský, Zelenka, Piták, Kobylík, Svěrkoš.Najdete na iDNES.czmobilní verze