Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté museli v Bosně k výslechu

11 2006
Nepříjemně končilo účinkování pro českou fotbalovou reprezentaci do 21 let v Sarajevu. Po úspěšné odvetě baráže s Bosnou a Hercegovinou byli čeští hráči obviněni, že poničili vybavení hotelu, v kterém v Sarajevu bydleli. Vedoucí české výpravy Mojmír Fryčák obvinění označil za nesmyslné.

Když se ve středu v poledne český tým chystal hotel opustit, zastavila reprezentaci na recepci policie s tím, že bylo poškozeno zařízení tří pokojů.

Části výpravy odepřelo vedení hotelu Terme vydat pasy, pokud nebude zaplacena údajná škoda 3800 eur (asi 107 tisíc korun).

Tím byl ohrožen odlet ze Sarajeva, který byl naplánován krátce po druhé hodině odpolední. Hráči po výslechu dorazili na letiště na poslední chvíli.

Na jednom z pokojů byly poničeny dveře, na dalším elektrická zásuvka a na zbývajícím ucpaná toaleta.

"Ta vyčíslená suma byla zcela nepřiměřená," řekl šéf české výpravy Mojmír Fryčák.

Do hotelu dokonce dorazili místní novináři a televize. Zástupci hotelu pak dopoledne v doprovodu policie obcházeli pokoje všech členů českého týmu a kontrolovali způsobenou škodu.

"Nikdo ovšem nebyl schopen prokázat, že se to stalo naším zaviněním. Na ucpaný záchod jsme třeba poukazovali už od našeho příjezdu," uvedl Fryčák.

Šest hráčů pak v doprovodu Fryčáka a vedoucího týmu Iva Sekerky muselo na policejní stanici podepsat protokol. "Po dalších jednáních nám byly pasy vráceny," dodal Fryčák.

"Připadá nám, že celá ta aféra s vedením hotelu akorát dokreslila atmosféru, kterou už před zápasem vytvořila zdejší média a veřejnost. Na články v tisku, podle kterých byli bosenští fanoušci v Jablonci zbiti českou policií, podá česká ambasáda v Sarajevu oficiální protest. Ambasáda nám pomáhala i při řešení dnešního problému," řekl Fryčák.

Čeští fotbalisté do 21 let Martin Latka, brankář Zdeněk Zlámal a Daniel Pudil (zleva) v odvetě baráže proti Bosně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze