Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslavský Ďuriš se přihlásil: Já přece smím v Lyonu nastoupit

7 2014
Lyon (Od našeho zpravodaje) - Tresty za žluté a červené karty, to je letní téma, z něhož by mladoboleslavský fotbalový klub jen těžko skládal maturitu. Nejprve proti Širokému Brijegu nesměl na poslední chvíli nastoupit Jakub Navrátil, i když se s ním do sestavy počítalo. Mohl za to čtyři roky starý trest, který klub podcenil. A nyní je to opačně.

Do Lyonu dorazil na odvetu třetího předkola Evropské ligy také útočník Michal Ďuriš, o němž se předpokládalo, že kvůli dvěma žlutým kartám nesmí hrát.

„Ale já jsem se hned ozval, že to tak není. Byl jsem si jistý, že se v předkolech nesmí nastoupit až po třech kartách, nikoliv jen po dvou, jak to platí v další fázi soutěže,“ vykládal Michal Ďuriš ve středu v Lyonu.

Už znal nalajnovaný program, podle něhož měl doma v Mladé Boleslavi trénovat s ostatními, kdo do Francie neletěli. Na poslední chvíli však balil kufry.

„Pan Rosenberger (sportovní sekretář) telefonoval na příslušná místa a ověřil, že opravdu můžu nastoupit. Jsem rád, protože hrát je vždycky lepší než trénovat,“ pochvaloval si Ďuriš.

A jak na Lyon, s nímž Boleslav doma prohrála 1:4? „Věřím, že máme kvalitu, abychom je dokázali překvapit.“Najdete na iDNES.czmobilní verze