Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté mají čísla jako v Portugalsku

16 2006
Praha - Pavel Nedvěd má "svou" jedenáctku, Tomáš Ujfaluši oblíbenou jedenadvacítku, Karel Poborský bude hrát s osmičkou, Milan Baroš s patnáctkou a Petr Čech má jedničku. Většina fotbalistů bude na mistrovství světa v Německu hrát se stejnými čísly, která měli před dvěma lety na evropském šampionátu v Portugalsku.

"U stálých hráčů jsou čísla jasná a zbytek se rozdělil," říká tiskový mluvčí reprezentace Lukáš Tuček.

Rozdělovala se však jen čtyři čísla, právě tolik hráčů se v nominaci na světový šampionát proti mistrovství Evropy vyměnilo.

Proto byla volná jen pětka, které měl René Bolf, čtrnáctka Štěpána Vachouška, sedmnáctka Tomáše Hübschmana a devatenáctka, kterou nosil Roman Týce.

"Jaké dostanu číslo? Ještě nevím. Uvidíme, jestli mi dají vybrat nebo mi nějaké přidělí," říkal záložník Jan Polák, jeden z těch, kteří v Portugalsku nebyli.

Polák byl v úterý ještě v Německu, kde hraje za Norimberk. Mezitím mu však už číslo přidělili: bude hrát s devatenáctkou.

Pětku dostal Radoslav Kováč, čtrnáctku David Jarolím a sedmnáctku Jiří Štajner.

Třiadvacet hráčů v mužstvu musí mít čísla od jedničky do třiadvacítky.

Jaká budou mít reprezentanti čísla na MS

brankáři
1
Petr Čech, 16 Jaromír Blažek, 23 Antonín Kinský

obránci
2
Zdeněk Grygera, 3 Pavel Mareš, 5 Radoslav Kováč, 6 Marek Jankulovski, 13 Martin Jiránek, 21 Tomáš Ujfaluši, 22 David Rozehnal

záložníci
4
Tomáš Galásek, 7 Vladimír Šmicer, 8 Karel Poborský, 10 Tomáš Rosický, 11 Pavel Nedvěd, 14 David Jarolím, 18 Marek Heinz, 19 Jan Polák, 20 Jaroslav Plašil

útočníci
9
Jan Koller, 12 Vratislav Lokvenc, 15 Milan Baroš, 17 Jiří Štajner

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze