Fotbalisté Jihlavy zaplatili za diváky vstupné. Pak porazili Slovácko

Jihlavští fotbalisté slaví se svými fanoušky výhru nad Slováckem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

30 2013
Zadarmo mohli jít v pátek lidé v Jihlavě na nejvyšší fotbalovou soutěž. Dorazilo jich přesně 2 975, což jsou zhruba tři čtvrtiny kapacity stadionu. Stodvacetikorunové vstupné divákům uhradili tentokrát mimořádně hráči. Byla to pro ně pokuta od vedení FC Vysočina za mizerný výkon, který předvedli o minulém víkendu na hřišti Příbrami – prohráli ostudně 0:5.

Suma, kterou bude tým jako sankci platit, se tak bude pohybovat okolo 350 tisíc korun.

Aby vstupné zdarma nebylo líto majitelům celosezonních permanentek, tak ti získali od klubu zdarma klobásu. "Původně jsme počítali s tím, že nulové vstupné při pátečním zápase všem majitelům permanentních vstupenek promítneme do nárůstu slevy při nákupu a prodloužení permanentky pro ročník 2014/2015. Četné reakce nejen na diskusních fórech a sociálních sítích nás však přiměly k přehodnocení tohoto stanoviska," uvedl mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.

FC Vysočina také měla v pátek večer poprvé na lavičce nového kouče Petra Radu, který u týmu vystřídal Františka Komňackého. V Jihlavě trénuje od úterý. Odchod Komňackého si fanoušci příliš nepřáli. Transparentem, na kterém bylo heslo "Vlk se nažral a Jinoch zůstal celý", chtěli naznačit, že by si představovali změnu spíše v nákupu posil. Josef Jinoch je sportovním manažerem Vysočiny.

Nové "koště" na střídačce v podobě Petra Rady však dobře metlo, jak se říká v jednom přísloví. FC Vysočina, která se před tímto kolem krčila na posledním místě tabulky, vstřelila soupeři hned v první půli dva góly.

Ten první padl v 36. minutě, když po přihrávce z levé strany na malé vápno patičkou předal míč o kus dál Adam Jánoš a Tomáš Marek v podstatě z metru dorazil míč do prázdné brány Slovácka. Druhý gól přidal hned o tři minuty později Petr Tlustý. Zápas nakonec skončil 2:1 pro Jihlavu, která tak na podzim nastřádala do tabulky 15 bodů.

Na fotbal v Jihlavě šli zadarmo i fanoušci hostí. Také oni "fasovali" u pokladny lístek do sektoru hostů.