Fotbalisté Hradce Králové přivezli z Vítkovic bod za remízu 0:0

Hradec Králové - Most: hostujícího Jaroslava Frmocha (vlevo) drží Ján Němček | foto: Jan Strouhal, MAFRA

9 2009
Ani šestý soupeř fotbalistů Hradce Králové od chvíle, kde se jich trenérsky ujal Václav Kotal, východočeské mužstvo neporazil. Tentokrát šlo o Vítkovice, na jehož hřišti Hradec remizoval 0:0.
Možná trochu symbolicky Hradečtí včera dosáhli stejného výsledku, jakým se Kotal v Hradci uvedl, na hřišti Dukly Praha při své premiéře mužstvo také dovedl k bodu za remízu 0:0.

Hradci se cenný bodový zisk podařilo získat i přesto, že Kotal na hřiště poslal několik hráčů, kteří se v jeho sestavě dříve neobjevovali.

Poprvé od svého příchodu na hostování se v základní sestavě objevil obránce Mácha, v konci utkání se představil také Groh a tři minuty odehrál i dorostenec Korba.

Samotný zápas ale příliš atraktivní nebyl. Oba týmy hrály spíše opatrně a míč se nejvíce pohyboval ve středu hřiště. Proto také diváci neviděli příliš pohledný akcí a šancí na ohrožení branky soupeře ještě méně.

Tu největší měl už v 15. min. po standardní situaci domácí Motyčka, ale gólman Lindr jeho pokus hlavou zneškodnil.
Deset minut po přestávce mohl dát gól i Hradec, ale Wozniak v dobré pozici branku netrefil.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17