Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi bez nálady. Na postup do semifinále nemusí stačit ani čtyři body

Trénink fotbalové jedenadvacítky | foto: ČTK

18 2015
Vzadu za kukuřičným polem se pásli koně, po ranním drobném dešti voněla čerstvě posekaná tráva, hřiště luxusně připravené. V idylickém prostředí v Uhříněvsi však čeští fotbalisté při tréninku idylickou náladu rozhodně neměli. Logicky, zklamání ze středeční porážky s Dánskem je obrovské.

„Ten náš vstup do turnaje dobrý není. Teď už musíme vyhrát oba zápasy,“ říkal záložník Martin Frýdek.

Na postup ze skupiny musí Češi uhrát minimálně čtyři body. První tři musí získat v sobotním zápase se Srbskem. Porážka znamená konec nadějí na semifinále, protože Srbové by měli čtyři body a jeden z dvojice Dánsko - Německo také.

Remíza udrží Čechům teoretickou šanci. Kombinací, jak se poté dostat dál, je v tuto chvíli několik, každopádně by to znamenalo v posledním zápase porazit favorizované Němce. Pak by záleželo i na výsledcích ostatních zápasů.

„Hned po prvním zápase jsme se dostali pod tlak. Musíme porazit Srby, pak podle mě i Němce, což je hodně těžký úkol. Ale hrát se dá s každým, což jsme viděli proti Dánům v prvním poločase,“ pravil obránce Pavel Kadeřábek, střelec jediné české branky proti Dánům.

Ze čtyřčlenné skupiny jdou dál dva nejlepší. Pokud ze skupiny B postoupí do semifinále i Anglie, týmy na třetích místech si zahrají baráž o Olympiádu 2016 v Riu de Janeiru. Proto i třetí příčka je zajímavá, pokud by Češi neprošli k medaili. Bronz dostanou oba poražení semifinalisté.

Po středeční porážce s Dánskem k ní však Češi mají nejdál ze všech.

„Výsledek s Dánskem neznamená pro nás nic dobrého. Přesto věříme, že postoupíme,“ přemítal útočník Jan Kliment. „Druhý zápas bude strašně důležitý, ten musíme bezpodmínečně vyhrát. Když se to povede, tak půjdeme dál.“

Proti Srbsku už bude mít trenér Jakub Dovalil k dispozici i dvě očekávané opory Tomáše Kalase s Václavem Kadlecem.

Kalas v sestavě nahradí stopera Jana Baránka, jenž si proti Dánům narazil žebra a zápas nedohrál. Podle podrobného vyšetření není jeho zranění vážné, přesto je velmi bolestivé. Záleží na jeho subjektivním pocitu, na co si v tréninku troufne a jestli pak bude k dispozici i na sobotu. Ve čtvrtek v Uhříněvsi trénoval lehce.

I Kadlec půjde do sestavy, otázka je, na jaké místo. Kliment na hrotu patřil k lepším českým hráčům. Nabízí se, že by Kadlec nahradil Přikryla na pozici podhrotového hráče.Najdete na iDNES.czmobilní verze