Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté den poté: žádné pití na žal, ale výklus v parku a trénink v dešti

Reprezentanti během tréninku | foto: Dalibor GlückMF DNES

11 2009
Byl den poté, kdy český fotbal téměř ztratil šanci na účast na mistrovství světa 2010. Na louce nad hřištěm v Kunicích se pásli koně, hustě pršelo a na tréninku bylo jen devět fotbalistů národního mužstva.

Přesto pozitivní zpráva zní: "Všichni jsou po zdravotní stránce v pořádku," poznamenal lékař Petr Novák.

Sobotní duel s Polskem přinesl vítězství 2:0, nepřinesl žádné zranění. Ale kvalifikační sobota jen stvrdila fakt, že příští rok v Jižní Africe bude šampionát bez Česka.

I když zbývá teoretická naděje a útěcha zároveň: co kdyby Slovinci nevyhráli v San Marinu. "Je nereálné, aby San Marino něco uhrálo," říkal obránce Zdeněk Pospěch. Než větu vyslovil, zasmál se. "Zázraky se stávají, ale to fakt nevím, co by se muselo stát teď."

Pospěch v neděli před polednem v Kunicích netrénoval. Na hřišti nebylo ani devět jeho spoluhráčů ze základní sestavy ze sobotního utkání s Polskem, ani střelec prvního góli Necid, který naskočil od první minuty druhého poločasu.

Přípravu na hřišti za vytrvalého deště absolvovali náhradníci Grygera, Rozehnal, Hloušek, Jarolím a také Kušnír, Sionko a Švec, kteří duel sledovali jen z tribuny. A oba gólmani Čech s Kinským.

"My jsme měli výklus v parku," upřesnil Pospěch.

Ač národní tým prožívá obrovské zklamání, v Kunicích to reprezentanti znát nedávali. Ti, kteří byli na hřišti, trénovali se zaujetím. Do hry na dvě branky se zapojili i hlavní kouč Hašek s asistentem Bílkem a své spoluhráče vůbec nešetřili.

"Už nevím, jak ti to mám dát," láteřil Bílek poté, co Sionko neproměnil další šanci. Když něco nevyšlo Haškovi, zlobil se na sebe. Když nedostal přihrávku, vyčinil hráčům.

Ti měli za sebou nelehkou noc. Po utkání dorazili na hotel ve Štiříně kolem půlnoci, dali si večeři a společně poseděli. "Ale že bychom pili na žal, to těžko. Lehnout jsem si šel asi ve dvě ráno," poznamenal Pospěch.

Na nedělní odpoledne dostali fotbalisté volno, pokračují v soustředění, které zakončí ve středu závěrečným kvalifikačním duelem v Edenu proti Severnímu Irsku. "Musíme k tomu přistoupit profesionálně, vyhrát a důstojně kvalifikaci zakončit."

Co bude dál? V listopadu, kdy se bude hrát baráž o mistrovství světa, zbude na Čechy nejspíš jen příprava. "Nevím, vůbec netuším, co bude," kroutil Pospěch hlavou. "Teď jsme strašně zklamaní. Uteklo nám mistrovství světa."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze