Fotbalisté Českých Budějovic se loučili skvěle, dali znovu tři góly

České Budějovice - Bohemians Praha: domácí se radují z gólu | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

30 2009
Po třech gólech a třech bodech z Brna zopakovali českobudějovičtí fotbalisté výkon i výsledek a zdolali Bohemians ze Střížkova doma stejně jako Brno před týdnem – 3:0. A to měli diváci většinu zápasu dojem, že hostům by se dalo nasázet ještě více branek. Ale po vedoucím gólu Leštiny se Českobudějovičtí zatáhli a snažili se bránit.

Soupeř však v té době několikrát ukázal, že je v útoku nebezpečný. V závěru první půle zachránil branku domácích Hunal, který skočil do gólové střely Jeslínka.

Stejně jako byli Bohemians ze Střížkova silní v útoku, hořeli v obraně. Kdykoliv se domácí ocitli před jejich brankou, měli šance. Už před prvním gólem Leštiny se po rohu Doležala dostal k hlavičce Černák a trefil břevno. K odraženému míči se prodral Stráský a nastřelil tyč.

Kdyby domácí při brejcích byli přesnější a nahráli si včas, dostávali by se častěji za obranu soupeře. Dvakrát třikrát však nedostal míč do běhu Krob, který si říkal o přihrávku za obranu.

V prvním poločase se to povedlo Riegelovi, ale ten místo aby šel do branky, sklepl míč Mezlíkovi. I ten byl přitom za obranou hostů. Ale s míčem se dostal k brankové čáře a už zpátky nepřihrál.

Podobných situací bylo více a diváci se rozhodně nenudili. Přitom více šancí měli domácí, kteří oplývali nápady. "Prohráli jsme zaslouženě," uznal trenér hostů Jaromír Jindráček. "Hráči se nedokázali o výsledek více poprat. To, co předvedli domácí, tak má vypadat výkon mužstva, které chce i příští sezonu hrát první ligu."

"Jsem velice šťastný po dnešním výsledku i výkonu," radoval se trenér vítězů Jaroslav Šilhavý. "Po prvním gólu jsme byli až moc zalezlí. To jsme ani nechtěli."