V Salcburku měli fotbalisté Českých Budějovic v obraně díry

A JE TAM! Českobudějovický brankář Michal Daněk a záložník Boleslavi Jakub Mareš se ohlížejí za míčem, který se snáší do budějovické branky. | foto: ČTK

7 2013
Fotbalová příprava v Salcburku se fotbalistům Českých Budějovic nepovedla. I když byli domácí bez reprezentantů různých zemí, nadělili hostům v každém poločase po dvou gólech a vyhráli 4:0. Dvě branky dali z penalty.

Nálada trenéra prvoligových českobudějovických fotbalistů Miroslava Soukupa se po přípravě doma s Čáslaví zvedla. Jeho svěřenci vyhráli 1:0. "Hlavně v prvním poločase jsme mohli dát ještě tři góly," řekl Soukup.

Ve středu se znovu musel zamyslet nad tím, jak si jeho tým povede v lize. Salcburk ho v přípravě rozebral, vyhrál 4:0. Byla to hodinová hra na jednu branku. Za tu dobu domácí stačili nastřílet čtyři góly. Nejdříve se trefili po kombinaci několika hráčů a přesné střele Lazara.

Pro hosty byla smolná předcházející minuta. Měli největší šanci prvního poločasu. Salcburský stoper Hierländer v rozehrávce chyboval a Řezníček míč zachytil. Nabídl ho Táborskému do šestnáctky, ale tentokrát se Táborský do branky netrefil.

Když vedli domácí 1:0, dostali ještě větší chuť do hry a za tři minuty vstřelili druhý gól. Útočník Alan byl v šestnáctce faulovaný a sám penaltu proměnil.

Přestávka hostům moc nepomohla. Hned po ní proměnil Soriano další pokutový kop. Opět po faulu na sebe. Za sedm minut poslal centrovaný balon do sítě na 4:0 a bylo hotovo.

Ve zbytku zápasu se dostali do šancí i hosté. Už v prvním poločase měl možnost zakončit Benát, ale minul branku. Ve druhé půli se dostal do sóla na brankáře domácích Řezníček. Ale ani on nedal. Skórovat mohl Hora, také však neuspěl.

V další přípravě nastoupí Českobudějovičtí v sobotu na hřišti Rapidu Vídeň. Utkání se má hrát na hlavním stadionu třetího celku rakouské ligy.