Fotbalisté Českých Budějovic padli potřetí v řadě

24 2009
Po porážce v Teplicích mluvili fotbalisté SK České Budějovice o facce v pravý čas. Po dalším utkání ligy doma se Slavií (0:1) se utišovali předvedenou hrou i větším počtem šancí. Kritizovali jen svou koncovku. Před odjezdem do Liberce se zase z českobudějovické kabiny ozývalo, že Teplice se už opakovat nebudou.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

Trenér prvoligových fotbalistů SK České Budějovice Pavel Tobiáš mluvil o lepším výsledku než porážce 0:3. David Homoláč hovořil o tom, že tým nastoupí od začátku více koncentrovaný. Všechna předsevzetí však Jihočeši zřejmě zanechali někde na cestě.

V pátém kole nejvyšší soutěže je Liberec doma porazil 3:0. Rozhodl stejně jako Teplice v první půli.
Ve 4. minutě trefil domácí Blažek břevno. V 11. minutě využil zmatku v obraně hostí Vácha a šťastnou skákavou střelou překonal Kučeru.

Ve 31. minutě se přízemní střelou zpoza šestnáctky prosadil Dočkal a o osm minut později po zbytečném rohu překonal hostující obranu přesnou hlavičkou Nezmar na 3:0. Víc šancí domácí nepotřebovali.

Hosté jim nestačili v tempu hry, a jestli se spoléhali na únavu Severočechů ze čtvrtečního pohárového utkání v Bukurešti, spletli se. Tři rohové kopy v první čtvrthodince, jedna střela na branku a jedna hlavička mimo.

To byla vizitka českobudějovického mužstva v prvním poločase. Výrazně se nic nezměnilo ani ve druhém, kdy už Liberec ve svém tempu polevil a hosté vystřídali Homoláče s Ondráškem za Mezlíka a Brazilce Limu. Ten si odbyl premiéru v české lize.

Jihočeši se k ohrožení branky Zbyňka Hauzra prakticky nedostali a Liberec ještě spálil několik svých příležitostí. Tu největší asi Kerič, který v 59. minutě uháněl sám na Kučeru, ale zakončil mimo.

"Tři zápasy a nula bodů. Dá se říct, že jsme v krizi," hodnotil záložník hostů Petr Benát. "Musíme za každou cenu vyhrát příští zápas doma s Baníkem a zase se dostat do pohody." Pokud bude jeho tým hrát tak špatně jako v Liberci, nemůže úspět ani doma, usoudil Benát.

"Chtěli jsme zachytit tempo hry soupeře v úvodu, věděli jsme, že bude chtít rozhodnout," říkal dále. "Ale vpředu jsme neudrželi míč a dělali jsme velké chyby v obraně."