Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté Besiktasu už přijeli do Prahy

20 2003
Praha - Soupeř Sparty v Lize mistrů, Besiktas Istanbul, v pondělí vpodvečer dorazil do Prahy. Letedlo s fotbalisty přistálo na letišti v Ruzyni, kde jej čekalo na třicet fanoušků týmu, kteří žijí v Čechách. Odtud odjeli hráči do hotelu Savoy na pražském Pohořelci. Kromě novinářů přiletěla z Turecka také početná skupina sponzorů.

Další pak hosté celku dorazí během úterního dopoledne, kdy mají v Praze přistát další čtyři letecké speciály. "Besiktas si objednal dvacet VIP vstupenek, 130 míst na hlavní tribuně a 700 lístků do sektoru určeného pro fanoušky hostí," vysvětlil sparťanský sekretář David Simon.

Turci však už po dnešním příletu avizovali, že dalších několik stovek diváků může dorazit až v den utkání z Německa. Na Letné by tak mohlo Besiktas povzbuzovat podle odhadů až na 1500 horkokrevných fanoušků.

Zatímco přesun příznivců do Čech se odehrává podle plánovaného programu, fotbalisté hned po příletu svůj plán pozměnili. "Při inspekci během minulého týdne si funkcionáři

objednali na úterý a na středu dva dopolední tréninky v našem strahovském tréninkovém centru, ale dnes je ještě na letišti zrušili," vysvětlil Simon.

Jedinou přípravou na pražském území se proto stane úterní večerní oficiální trénink na sparťanském stadionu.

Turci naopak tradičně počítají s tím, že se projdou po Praze, ovšem detailní program neoznámili. Ostatně pražským letištěm prolétli ve velkém chvatu, jako by se už nemohli dočkat hotelových postelí.

Ovšem jejich třídenní pobyt v Praze prý není ničím výjimečným. Kvůli aklimatizaci prý na pohárové zápasy létají s podobným předstihem takřka pravidelně.

Tentokrát však nemusejí mít obavy, že by je v české metropoli zaskočila zima, na niž nejsou zvyklí. Během sobotního zápasu s Diyarbakirsporem totiž nad Istanbulem vydatně pršelo a bylo pouhých deset stupňů Celsia.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze