Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalisté Barcelony poznávali Prahu

Fotbalisté Barcelony při procházce Prahou (březen 2000). | foto: Petr BýmaiDNES.cz

21 2000
P r a h a - Rivaldo, Kluivert, vedle nich kráčejí usměvaví bratři de Boerové, vzadu mlčenlivý Cocu se sluchátky walkmana na uších a mohutný Bogarde s kšiltovkou vraženou hluboko do čela. Nesmírný úžas se změnil v obrovské nadšení ve tváři španělských turistů, kteří v úterý po poledni potkali na nádvoří Pražského hradu své fotbalové idoly. To se tým FC Barcelona vydal místo přípravy na večerní zápase Ligy mistrů se Spartou na procházku po Praze.

Dlouho předtím čekali kameramani španělské televize spolu s asi třiceti českými sběrateli autogramů před luxusním hotelem Savoy. Jako první z hotelu vynořil Francouz Dehu, zamířil k autobusu, podepsal se několika fanouškům, chvíli postál venku a zase se vrátil.

V pravé poledne konečně vyšli z hotelu i ostatní hráči slavné Barcy. V čele se svým pražským průvodcem Milanem Luhovým, bývalým hráčem španělského klubu Sporting Gijon, a v doprovodu hloučku zvědavých fanoušků, se vydali po Loretánské ulici směrem na Pražský hrad.

Hned za Luhovým a prezidentem Barcelony Nuňezem kráčel osamoceně Patrick Kluivert. "Co tam dělají ti lidé ?" zeptal se nizozemský útočník při pohledu na dav turistů čekajících na výměnu hradní stráže. Pohotová odpověď: "Přišli se podívat na vás," Kluiverta hodně rozesmála.

Prozatím klidná procházka Prahou se na nádvoří hradu pomalu měnila ve "zrychlený přesun" od nadšených italských, ale především španělských fandů a fanynek. Uprostřed hloučku obdivovatelek se téměř hned ocitl španělský reprezentační záložník Guardiola. Ochotně se podepisovaly a nechávaly se fotit i další hvězdy katalánského klubu Rivaldo, bratři de Boerové, Reiziger i brankář Hesp. Po půl hodině krátká procházka Prahou skončila. Členové realizačního týmu a fotbalisté Barcelony v doprovodu ochranky unikli z nádvoří bočním východem přes Jelení příkop a před rostoucím davem pronásledovatelů se ukryli v restauraci Lví dvůr.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze