Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Čech drží kohouta, Limberský jako Fantomas či sparťanští mušketýři

9 2016
Petr Čech držel v náručí kohouta, David Limberský si přes obličej přetáhl masku Fantomase, Vladimír Darida pózoval s historickým citroënem a tři sparťané oblékli mušketýrské kostýmy. Čeští fotbalisté a symboly Francie, kde v pátek startuje mistrovství Evropy.

Čeští reprezentanti, kteří od roku 1996 nechyběli na žádném kontinentálním šampionátu, se fotili pro dnešní vydání Magazínu DNES, který se věnuje jen mistrovství Evropy.

Gólman Čech měl nejsložitější úkol. Musel držet živého kohouta a nejlépe jednou rukou. Neklovnul, ale českou jedničku poškrábal. „To jsem zvědavý, jestli mi doma uvěří, že jsem zápasil s kohoutem,“ prohodil Čech.

Galský kohout je jedním ze symbolů Francie. Spojuje latinský název pro kohouta a starověké jméno pro území, na kterém se nachází dnešní Francie.

Plzeňský obránce David Limberský, kterého mají fanoušci kvůli jeho malérům za padoucha, navlékl latexovou masku Fantomase - fiktivní literární a filmové postavy ze známých francouzských komedií. V nich Fantomas vystupuje jako démonický zloduch a geniální a hrůzu budící zločinec.

Záložník Vladimír Darida zase sedl do Citroënu 2CV Charleston, klasiky francouzské automobilové výroby. V Česku se mu přezdívá kachna.

Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí a Josef Šural jako tři mušketýři. Stejnojmenný román francouzského spisovatele Alexandra Dumase z 19. století patří mezi nejznámější francouzská díla.

A co by to bylo za francouzský speciál, kdyby mu chyběla Eiffelova věž. Malíř Lukáš Krč ji namaloval na tělo plzeňského záložníka Koláře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze