Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlasatel připsal gól Daridovi. Škoda, že jsem ho nedal, smál se

RADOST PO ZÁPASE. Vladimír Darida (uprostřed) při závěrečné děkovačce fanouškům. | foto: ČTK

17 2014
Nadšený hlasatel na plzeňském stadionu hecoval: „Druhý gól České republiky střílí hráč s číslem dvacet dva... Vladimír Darida!“ Čtyřiadvacetiletý fotbalový záložník přitom s brankou, která znamenala důležité vítězství 2:1 nad Islandem, neměl nic společného.

„Trošku mě to překvapilo, když jsem od té situace stál asi deset metrů,“ smál se. „Po zápase jsem se s tím hlasatelem bavil a prý mu moje jméno nahlásil čtvrtý rozhodčí. Ve spěchu si prostě nevšiml... Bylo příjemné, že lidi skandovali moje jméno, ale je škoda, že jsem ten gól opravdu nedal já.“

Běžela 61. minuta a do konce nervy drásající bitvy zbývala půlhodina. Čeští fotbalisté se hnali za gólem, který by je přiblížil k vítězství.

Vtom záložník Ladislav Krejčí vysunul Jaroslava Plašila, jenž od zadní čáry dával zpětnou přihrávku do pokutového území a islandský útočník Bödvarsson ji srazil na vlastní branku. Míč od paty gólmana Halldorssona zapadl do sítě.

V Plzni v tu chvíli propukla euforie. Česko navíc vedení udrželo a ve své kvalifikační skupině zůstává stoprocentní, takže se znovu přiblížilo účasti na mistrovství Evropy 2016 ve Francii.

Hrdinou se v tu chvíli stal Vladimír Darida, i když se ho klíčová akce vlastně netýkala... Fanoušci však jeho jméno oslavovali rádi, protože právě tady se odrazil do světa velkého fotbalu a nakonec i k přestupu do bundesligového Freiburgu.

Fotogalerie

„Jóóó, domácí, tak ho nahlásíme jako střelce,“ utahovali si reprezentační spoluhráči z Daridy.

Ten prožil krásný návrat na stadion, kde prožil oslavy mistrovského titulu i zápasy Ligy mistrů. Tady se učil od Pavla Horvátha, vedle kterého vyrostl až v klíčovou osobnost reprezentace.

„Těšil jsem se, že si v Plzni zase zahraju. Jsem moc rád, že to takhle dopadlo,“ poznamenal. „Dokonce jsem měl i svoje místo v šatně, na kterém jsem seděl ještě coby hráč Plzně.

I když to byla vlastně náhoda. Plzeňský kustod nahlásil, kde sedí kluci z Plzně, ale na mě zapomněl. Ale reprezentační kustod mě posadil zrovna na to správné místo. Trefil to hezky.“

Reprezentaci už letos žádný zápas nečeká. Ale příští rok bude chtít postup stvrdit. Kolik bodů bude ve zbývajících šesti zápasech potřebovat, ještě nejde určit přesně.

„Euro se touhle výhrou přiblížilo, ale ještě pořád nás čeká spousta zápasů. Hlavně musíme být doma stoprocentní. Uvidíme, jak to bude pokračovat,“ dodal Darida.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze