Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potřetí kapitánem, a zase proti Skotsku. Nic nepodceníme, slíbil Sivok

Tomáš Sivok na tiskové konferenci před utkáním se Skotskem. | foto: Reuters

23 2016
Ve fotbalové reprezentaci byl poprvé kapitánem v roce 2010 proti Skotsku. Zkušený obránce Tomáš Sivok natáhne ve čtvrtek kapitánskou pásku znovu. V utkání se stejným soupeřem. „Je to pro mě čest,“ říká 32letý stoper Bursasporu.

Pamatujete, kdy jste byl v reprezentaci kapitánem poprvé?
Poprvé to bylo v reprezentaci do šestnácti let, kde jsem se potkal s trenérem Vrbou. A v áčku právě proti Skotsku, ne?

Ano, v roce 2010.
Jestli si to dobře pamatuju, tak Petr Čech byl zraněný a Tomáš Rosický střídal. Tak jsem na posledních dvacet minut dostal pásku já.

Česko - Skotsko

Kapacita stadionu na Letné je vyprodaná zhruba z poloviny. Lístky tak budou v prodeji také v den zápasu, tedy ve čtvrtek (výkop 20:45). Do 15:00 můžou fanoušci kupovat vstupenky na webu vstupenky.fotbal.cz, od 10:00 také na pokladna č. 1 přímo na stadionu.

Vstupenky na první utkání české reprezentace v roce 2016 se prodávají ve třech cenových kategoriích – 250, 450 a 700 korun.

Součástí zápasu je také fanzóna - na Letenské pláni bude volně přístupná od 17:00 a její program skončí ve 20:30. Fanoušci se mohou těšit na různé atrakce, bohatý doprovodný program i soutěže o věcné ceny.

Teď budete kapitánem potřetí. Znamená pro vás páska něco speciálního?
Má to pro mě velký význam. Kapitán je takovým pojítkem mezi trenérem a hráči. A když teď v nominaci kvůli zranění nejsou Petr Čech, Tomáš Rosický ani Jaroslav Plašil, tak jsem důvěru dostal já.

Co od čtvrtečního zápasu čekáte? Je to jen příprava, ale...
...i tak chceme vyhrát. Ano, chceme něco vyzkoušet, ale zároveň nic nepodceníme. Každý zápas je důležitý a vždycky chceme uspět.

Zaměříte se na to, abyste pod trenérem Pavlem Vrbou poprvé udrželi čisté konto?
Já bych hrál na nulu každý zápas, ale trenér má ofenzivní myšlení. Když vyhrajeme tři dva, tak je to pro lidi zajímavé. Kouč také často musí míchat sestavou, protože se vždycky někdo zraní. Třeba nuly přijdou na Euru.

Skotsko na mistrovství Evropy nepostoupilo. Překvapilo vás, že bylo ve skupině až čtvrté?
Trochu ano, protože jsme viděli některé jejich zápasy. Skotsko má dobrý tým, takže nás čeká dobrý test.

Vzpomínáte na poslední zápas proti Skotsku v roce 2011, kdy jste vyrovnali na konečných 2:2 až z penalty po přihrané penaltě?
Ten výsledek nám zaručil, že jsme dál hráli o postup na mistrovství Evropy, na které jsme se nakonec dostali. Pro Skotsko to tehdy asi byl krutý konec, ale remíza byla zasloužená.

Mimochodem, co jste v týmu říkali na slova Petra Čecha, že zvažuje svou budoucnost v reprezentaci?
Třeba v létě skončím taky... Teď vážně, samozřejmě jsme se o tom trochu bavili, ale je to hlavně na Petrovi. Má hrozně moc zápasů a v reprezentaci je dlouho. Jeho rozhodnutí bude finální a naše případné přemlouvání na tom asi nic nezmění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze