Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zase hloupý gól, to nás provází dlouho, mrzelo kapitána Sivoka

Český obránce Tomáš Sivok (vlevo) v hlavičkovém souboji v přípravném zápase proti Skotsku (24. března 2016). | foto:  Michal Růžička, MAFRA

25 2016
Dvakrát byl proti Skotsku kapitánem a vždy musel skousnout porážku 0:1. Poprvé v roce 2010, podruhé v přípravném utkání ve čtvrtek večer. „Snažíme se, ale zatím je to tak, že nám ostré zápasy vycházejí líp,“ řekl obránce Tomáš Sivok, jenž měl v české reprezentaci kapitánskou pásku teprve potřetí.

Jste hodně zklamaný?
Ano, jsem zklamaný, že jsme to nezvládli. Šancí jsme měli dost, ale tu finální část jsme nevyřešili. Navíc jsme zase dostali hloupý gól, což nás provází dlouho. Skotové přitom nic moc neměli, až ve druhém poločase přidali na agresivitě, ale v první půli byli zalezlí.

Co byl problém?
Možná jsme hráli až moc fotbal. Hřiště bylo v docela špatném stavu, takže jsme na všechno potřebovali tři doteky. Oni dobře napadali a ubránili to. A je pravda, že po přestávce už jsme tolik šancí neměli.

Čím to?
Trvalo nám, než jsme se těmi krátkými přihrávkami propracovali až do útočné fáze. Druhé poločasy navíc v přípravných zápasech bývají jiné už jenom proto, že se hodně střídá. Už jsme se nedostali do tempa a Skotsko si to pohlídalo.

Do zatažené obrany se vám hraje hůř, než když můžete spoléhat na brejky, že?
Ano, ale v první půli jsme těch příležitostí měli dost. Chyběla nám ta finální přihrávka. Kdybychom do přestávky vyrovnali, tak bychom nakonec vyhráli. Bohužel jsme gól nedali, zatímco Skotsko svou šanci využilo a ubránilo to. Takový je fotbal.

Jak jste viděl svůj souboj na půlící čáře, po kterém následovala gólová přihrávka? Šlo tomu pak ještě zabránit?
Chtěl jsem to uhrát čistě. Ale míč dopadl vedle nás a soupeř se zorientoval rychleji. Pak to dal podél - snad to tak hezky ani nechtěl, jak to nakonec dal. Nevím, jestli se tomu dalo ještě nějak zabránit. Asi to pro nás bylo trochu nešťastné.

Fotogalerie

Česko - Skotsko 0:1

Nechybí lídr, který by ofenzivu řídil?
Každý ví, že nám chybí Tomáš Rosický, který je výjimečný. Kohokoliv z týmu dokážeme nahradit, ale jeho ne. Naší hře dodá klid a má skvělé finální přihrávky. I když ostatní mnohokrát ukázali, že i bez Tomáše můžeme hrát dobře, tak jeho prostě nenahradíte. Ne nadarmo je osm let v Arsenalu.

Tahle otázka se opakuje po přípravných zápasech, které vám zatím moc nevycházejí - vybičujete se v ostrých duelech víc než v přátelácích?
To bych neřekl. Snažíme se, ale zatím je to tak, že nám ostré zápasy vycházejí líp. Kdyby to tak pokračovalo, tak se zlobit nebudu.

Mají nevydařené přípravní zápasy vliv na ostré zápasy?
Přáteláky hrají roli - jsou důležité pro koeficient, naši psychiku... Když vyhráváte, tak jste v lepší pohodě. My se teď musíme oklepat. Už jsme zažili horší časy. Trenér zápas rozebere a my se máme z čeho poučit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze