Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sivok brání potrestaného agenta: Je to úsměvné, funguje na bázi důvěry

Tomáš Sivok se zařadil mezi fotbalisty, kteří se veřejně postavili za manažera Jiřího Müllera. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

4 2015
Po vleklém zranění zkouší trénovat naplno a zároveň z Istanbulu sleduje čerstvou kauzu ohledně pozastavení licence svého manažera. Reprezentační obránce Tomáš Sivok je jedním z fotbalistů, kteří se veřejně postavili za agenta Jiřího Müllera.

„Víte, je mi jedenatřicet, takže nepotřebuju říkat, že je dobrý manažer, kdybych s ním byl nespokojený,“ začal Sivok. „Spolupracujeme spolu dlouho. Na začátku mi řekl, že nechce žádnou smlouvu a bude záležet jen na tom, jestli s ním budu spokojený.“

Právě to je ovšem problém. Výkonný výbor fotbalové asociace na návrh komise pro agenty hráčů pozastavil Müllerovi licenci, protože s klienty nemá zaregistrované smlouvy, což odporuje řádům. Čtyřiatřicetiletý fotbalový agent přitom takhle pracuje odjakživa.

„Přijde mi to úsměvné,“ reagoval Sivok, nejznámější a nejzkušenější z Müllerových klientů.

Fotbalista Marcel Gecov (vlevo) se svým manažerem Jiřím Müllerem.

Fotbalista Marcel Gecov (vlevo) se svým manažerem Jiřím Müllerem.

Fakta

Proč má Jiří Müller pozastavenou licenci? S hráči nemá zaregistrované ani podepsané smlouvy, což odporuje řádům. Po nápravu mu FAČR licenci obnoví. Více zde.

„Nikdy mě nikdo neinformoval, že něco porušuju nebo dělám něco špatně,“ prohlásil Müller, který zastupuje například i reprezentanty Tomáš Necida, Lukáše Váchu nebo Marcela Gecova.

Proč?
Ostatní agenti si chtějí hráče uvázat smlouvou, ale Jirka pracuje jinak. O hráče se stará a bojuje za ně. Funguje to na bázi důvěry, osobním kontaktu. Kdyby se mi náhodou něco nelíbilo, tak od něj můžu jednoduše odejít. Spolupracujeme spolu nějakých devět let a přijde mi divné, že to na něj někdo vytahuje po takové době.

To, že nemáte podepsanou smlouvu, vám nikdy nevadilo?
Když podepíšete smlouvu a pak si s tím manažerem nerozumíte nebo nepracuje, jak byste si představoval, tak může být strašně těžké od něj odejít.

Jak Jiří Müller pracuje?
Manažer je od toho, aby se staral, i když se nedaří. Když dáte dvacet gólů za sezonu, tak manažera nepotřebujete. To se pak - s nadsázkou - dokážete prodat i sám.

04.února 2015 v 10:49, příspěvek archivován: 04.února 2015 v 16:00

Vztah a důvěra je mnohem silnější než nějaký papír s podpisem!!Jirku Müllera beru jako svoji rodinu!Je vidět že naše rodina někomu vadí!

03.února 2015 v 18:56, příspěvek archivován: 04.února 2015 v 16:01

Diky Jirko za to,jaky jsi! To jak jsi dobry,dokazuje to,ze lezis v zaludku TEMTO lidem co po Tobe slapou! Dik za vse! #JiriMüller

A on se stará, i když se nedaří?
Musí, protože jinak by od něj hráči odešli. Vím, že se za mě vždycky bude prát, když bude zapotřebí.

Jaký mezi sebou máte vztah?
Za ta léta se z nás stali kamarádi, ale stejně nemám zapotřebí ho vychvalovat, kdyby to nebyla pravda. Je hodně otevřený, spoustu se toho naučil od italsko-nizozemského manažera Mina Raioly. Na svůj věk je hodně zkušený.

Reakce

Co říkají hráči, které Müller zastupuje

Marcel Gecov: "Bude to 6 let, co mě Jiří ve fotbale zastupuje - bez smlouvy! Jsem přesvědčený, že vzájemná důvěra je v tomhle prostředí mnohem důležitější než nějaký kus papíru. Děláš to dobře!"

Zdeněk Grygera: "Velká podpora! Forza Jirka! Jdeme do boje s tebou!"

Zdroj: Facebook

Tomáš Necid, Marcel Gecov nebo Lukáš Vácha zdůrazňovali skoro až rodinné vztahy, které s Jiřím Müllerem mají. Opravdu to tak funguje?
Ano, Jirka se o to snaží. Chce například, aby my - starší a zkušenější hráči - jsme se potkávali s těmi mladšími třeba na večeři. Aby ti mladší měli motivaci bojovat a dokázat něco podobného jako my.

Mimochodem, co vaše zranění? Víc než dva měsíce jste nehrál kvůli bolesti ve svalu, ale doktoři v Bestikasi Istanbul vás nechtěli pustit na operaci.
Mám za sebou první trénink, který jsem zkusil naostro. Vydrželo to, necítil jsem žádnou bolest. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat.

Věříte, že se operaci vyhnete?
Když mě vyšetřoval Pavel Kolář, tak říkal, že je stejně lepší lehčí zákrok absolvovat. Takže i kdybych nešel teď na jaře, tak bych chtěl na operaci v létě, abych to měl z krku. Nikdy nevíte, kdy vás to zase chytne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze