Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musím kluky pochválit, po gólu jsme nezačali panikařit, řekl Rosický

KAPITÁN V EMOCÍCH. Tomáš Rosický při kvalifikačním zápase s Islandem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

17 2014
Nebylo poznat, že v Arsenalu nenastupuje. Záložník Tomáš Rosický sehrál proti Islandu výborný zápas. Při výhře 2:1 byl klíčovou postavou - když v 90. minutě střídal, plzeňský stadion mu aplaudoval ve stoje. „Hrálo se mi nad očekávání dobře. Vydržel bych až do konce, kdyby mě trenér nesundal,“ usmíval se český kapitán.

O čem ještě po čtvrté kvalifikační výhře v řadě mluvil?

O náročnosti boje s Islandem
Všichni viděli, jak těžký zápas to byl. Islanďané byli opravdu strašně nepříjemný soupeř, ukázalo se, jak těžko se do nich hraje. Potvrdilo se všechno, co je předcházelo: je to velmi dobře fyzicky připravený tým, velmi kompaktní, dobře takticky připravený. Na Islandu ten zápas bude úplně stejný, bude to podobný boj jako tady v Plzni.

Fotogalerie

Momentky ze zápasu

O výkonu Česka
Velmi dobře jsme kombinovali. V tomhle ohledu to byl náš nejlepší zápas pod trenérem Vrbou. Vyhráli jsme zaslouženě, vytvořili jsme si dost šancí. Začátek pomohl Islandu k jejich hře, po gólu se mohli soustředit na to, co hráli proti Holandsku a Turecku – zalezli si a chodili do brejků. O to víc jsem rád, a musím kluky pochválit, že jsme zachovali chladnou hlavu, drželi se plánu a hráli jsme trpělivě dál to, co jsme chtěli. Nezačali jsme panikařit, to bylo důležité. Otočit takový zápas není jednoduché.

O reprezentačním podzimu snů
Máme plný počet bodů, takže se to tomu blíží, víc jsme uhrát nemohli. Můžete to nazývat jak chcete, ale tohle je pro nás velký krok dopředu. To je bez debat.

O postupových šancích
Byla by chyba teď něco propočítávat, zápasů je ještě hodně, Holanďané v tom ještě udělají nepořádek, uvidíte. Jsme první, je to skvělý začátek, ale nic není hotové. Ještě to bude těžké. I když se mluví o tom, že nám budou stačit dvě výhry, tak to nemusí být úplně pravda. Jsme první, máme proti ostatním výhodu, ale musíme se dál maximálně koncentrovat na následující zápasy.

Trenér Pavel Vrba hodnotí zápas s Islandem:

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze