Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický na Euru končí. Vyšetření prokázalo, že má natržený sval

18 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Česká fotbalová reprezentace ztratila pro zbytek Eura svého kapitána. Vyšetření v nemocnici odhalilo, že Tomáš Rosický má natržený stehenní sval. Doba léčby u takového zranění bývá tři až šest týdnů.

“Věděl jsem to předem, nepotřeboval jsem žádné potvrzení,“ přiznal Rosický v sobotu večer, zatímco jeho spoluhráči z národního týmu trénovali. „Plánuju, že tady ve Francii zůstanu s klukama.“

Rosický se zranil před koncem pátečního utkání proti Chorvatsku (2:2). Při přechodu do sprintu zabral, když vtom ho ve stehenním svalu pravé nohy píchlo (více zde).

„Vůbec to nevypadá dobře,“ řekl novinářům. Jako by tušil, co o den později prokáže podrobné vyšetření v nemocnici...

Lékař reprezentace Petr Zeman potvrdil, že Rosický má natržený sval:

„Tomáš absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí, které odhalilo částečnou rupturu stehenního svalu. Při té zátěži zkrátka došlo k natržení několika svalových vláken. Na sto procent nezasáhne do žádného zápasu v následujících dnech, určitě ne do úterního utkání proti Turecku,“ oznámil lékař reprezentace Petr Zeman.

Následně dodal větu, která Rosického návrat v případné vyřazovací fázi Eura takřka vylučuje: „Doba léčby je značně individuální, ale pohybuje se mezi třemi až šesti týdny.“

Tomáš Rosický hovoří s novináři o svém zranění, které ho vyřadilo ze zbytku...

Tomáš Rosický hovoří s novináři o svém zranění, které ho vyřadilo ze zbytku mistrovství Evropy.

Rosický nyní podstupuje léčbu s reprezentačními fyzioterapeuty. Ani oni však nemůžou dělat zázraky.

„Léčba závisí na tom, v jaké fázi po úrazu pacient je a jak se vyvíjí průběh onemocnění. Tomáš má nyní klidový režim a dostává řadu léků. Plus s ním pracují naši fyzioterapeuti,“ dodal Zeman.

Dlouhé čtení

Projděte si Rosického chorobopis

Tomáš Rosický

Přitom právě kvůli svalovému zranění Rosický o Euro málem přišel. Od loňského června léčil potíže s kolenem. Když se uzdravil a koncem ledna naskočil do zápasu Arsenalu, po pár minutách si poranil stehenní sval.

Začal boj s časem, měsíc před mistrovstvím Evropy však bylo takřka jisté, že šampionát stihne. Přípravu na turnaj absolvoval bez úlev, zvládl utkání s Maltou, Ruskem a Koreou. Na šampionátu však odehrál jen dva zápasy.

Podobná situace nastala na Euru před čtyřmi lety. Rosický tehdy odehrál úvodní utkání proti Rusku, ale ve druhém zápase proti Řecku musel po prvním poločase střídat. Ze zbytku turnaje ho vyřadilo zranění achillovky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze