Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hübschman dal první gól v reprezentaci a následuje další „nestřelce“

RADOST. Čeští fotbalisté Tomáš Hübschman (vpravo) a František Rajtoral se těší z gólu. | foto: Reuters

11 2013
La Valletta (Od našeho zpravodaje) - Můžete hrát fotbal celý život, ale občas jsou situace, které už ani nečekáte. Třeba to, že dáte gól v reprezentaci. "Na tohle jsou v nároďáku jiní. Mně góly nechybějí, mám svou práci," říkal defenzivní záložník Tomáš Hübschman a nijak zvlášť se nenervoval, že mu není souzeno.

Možná proto v pátek večer na Maltě nijak nejásal, když se ve 3. minutě trefil.

Čekal 12 let.

Čekal 55 zápasů.

Čekal přesně 3 738 minut.

Známkování

Ohodnoťte výkon českých fotbalistů

Naběhl si na zpětnou Lafatovu přihrávku, míč na hrbolatém hřišti Ta' Qali překvapivě udržel směr, Hübschman do něj pravačkou praštil a za chvíli ho objímal hrozen spoluhráčů. To byl svátek!

Prudce vystřelený a v podstatě nepřesný balon tečoval záložník Muscat a brankář Haber ho před cestou do sítě jen lehce ztlumil u pravé tyče.

Fotogalerie

Malta - Česko 1:4

Až po dlouhé chvíli si Hübschman uvědomil, s kým chce trefu oslavit. "Jardo! Jardo!" křičel a vyběhl k lavičce za náhradním brankářem Drobným. Ten mu gól předpověděl.

Hübschman v národním dresu svědomitě brání, snaží se čistit střed hřiště a hlavně patří mezi ryzí nestřelce. Takových mužů mělo samostatné Česko víc.

Tomáš Galásek se poprvé trefil ve 43. zápase, Jiří Němec dokonce v šedesátém. To je holt úděl "nestřelců". Čekají dlouho a když konečně gólovou nulu vymažou, zůstanou na jedničce.

Změní tu bilanci 32letý Hübschman?

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze