Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sturridge: Jsme sebevědomí a v pohodě. Bod s Uruguayí by byl málo

JSI ŠIKULA! Glen Johnson (vlevo) gratuluje spoluhráči z anglické reprezentace Danielu Sturridgeovi ke gólu proti Itálii. | foto: Reuters

17 2014
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Přímo pod Cukrovou homolí, kde v nádherném areálu trénuje anglický národní tým, je zatím překvapivý klid. Copak v Angličanech neproudí nervozita? Ve čtvrtek bojují o svou budoucnost na fotbalovém mistrovství světa.

"Cítíme adrenalin, nervy ne," prohlásil Daniel Sturridge, útočník z Liverpoolu. I na něm bude záležet, jestli anglický sen nezmizí.

Takže ve čtvrtek: Sao Paulo, Anglie - Uruguay, bitva dvou poražených. Kdo prohraje podruhé, končí.

"Čeká nás hrozně důležitý zápas, ale to je na mistrovství každý," řekl čtyřiadvacetiletý sympaťák Sturridge. Kromě jiného mluvil třeba o tom, jak o víkendu volal domů a blahopřál mamince k narozeninám. Rozesmál celý tiskový sál: "Máma říkala, jak je ráda, že jsem si vzpomněl. A nakonec povídala: Chlapče, zvládni to tam."

A zvládnete to? Ve středu může být po všem.
S Itálií jsme sice prohráli dva jedna, ale máme z toho zápasu velmi pozitivní dojem. V rozhodujících chvílích jsme neměli štěstí. Zápas nám nepřinesl výsledek, který jsme si zasloužili.

Proti Uruguayi už prohrát nesmíte. Přemýšlíte i nad tím, že vám může stačit bod? Závěrečný zápas máte s Kostarikou.
V Liverpoolu jsem se naučil, že se musí hrát za všech okolností na vítězství. Potřebujeme vyhrát, abychom měli situaci pod kontrolou. Jsme sebevědomí a v pohodě. Bod s Uruguayí? Ten nám žádné garance nedá.

Soupeř bude spoléhat na vašeho parťáka z Liverpoolu. Je to velké téma. Co vy a Luis Suárez?
Chápu, že vás to zajímá, ale Uruguay nemá zdaleka jen Luise. Je tam třeba Cavani i další výborní hráči. Uruguay má výborný tým.

Luis vám náhodou nevolal?
Myslím, že s námi mluvit nechce a nebude. To se nedělá. Ani já, Steven Gerrard a další kluci z Liverpoolu ho shánět nebudeme. Doufám, že je po svém zranění fit a bude hrát.

A pokud ne?
Tak se na našem plánu nic nemění. Chceme a potřebujeme vyhrát. Bude to velký zápas, na který se moc těším. Půjdeme do toho hladoví, sebevědomí a s pozitivní mentalitou. Každý zápas je tu jako finále. Vždyť mistrovství světa je akce, na kterou se můžete dostat jednou za život. Máme obrovskou příležitost a nechceme jet po skupinách domů.

Během šampionátu trénujete na úžasném místě pod Cukrovou homolí a stihli jste se podívat taky do proslulé favely Rocinha. Jaký to byl zážitek?
Mimořádný, naprosto mimořádný. Mám nahrané video a bude to vzpomínka, na kterou nikdy nezapomenu.

Autor:


Témata: Anglie
Najdete na iDNES.czmobilní verze