Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Máme méně zkušený tým než dřív, stojí před námi větší výzva, říká Ramos

13 2016
Toulouse (Od našeho zpravodaje) - Na tréninku byl samý úsměv, stejně jako předtím na tiskové konferenci. Zkušený obránce španělských fotbalistů Sergio Ramos působil před dnešním vstupem do mistrovství Evropy proti Česku sebevědomým dojmem.

Vyhráli jste dvě poslední Eura, takže teď můžete mít třetí zlato za sebou. Cítíte větší tlak než jindy?
Ano, samozřejmě cítíme velký tlak. Na předchozích šampionátech jsme měli jiné hráče, zatímco teď je tu několik nováčků. Možná máme méně zkušené mužstvo než dřív, ale o to před námi stojí větší výzva. Myslím, že můžeme navázat na období triumfů.

Barcelona, Real Madrid i Atlético měly náročnou sezonu. Mezi těmito kluby je navíc výrazná rivalita. Spolupráce v reprezentaci funguje bezvadně?
Ano, náročnou sezonu jsme měli všichni, kdo jsme v týmu. Každopádně teď bojujeme za národní tým a těšíme se na mistrovství. Je jedno, jestli jsme z Realu Madrid, Barcelony, Atlétika nebo třeba Sevilly. Všichni se budeme snažit, aby Španělsko na mistrovství dopadlo co nejlépe.

Fotogalerie

Ovlivnily tým zprávy o sexuální aféře, do které je zapletený brankář David de Gea?
Byla to nepříjemná zpráva, protože se týká našeho spoluhráče. Ale všichni ho podporujeme. A teď už se pojďme bavit zase o fotbale, na tohle téma se mi mluvit nechce.

Máte před vstupem do turnaje vzkaz pro fanoušky?
Chtěl bych říct, že fotbal je nevyzpytatelný. Zažil jsem lepší okamžiky, ale i ty horší. Máme za sebou hodně úspěchů, takže je od nás každý čeká i nadále. Ale musíte si uvědomit, že ne všechno vždycky vyjde ideálně. Každopádně můžu slíbit, že ze sebe vydáme maximum, ať se stane cokoliv.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze