Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zklamání z Eura mělo na můj konec velký vliv, přiznal plzeňský Hubník

KONEC. Obránce Roman Hubník už za fotbalovou reprezentaci hrát nebude, kariéru v národním týmu sám ukončil. | foto:  Michal Šula, MAFRA

10 2016
To rozhodnutí možná trochu překvapilo. A nebylo prý vůbec jednoduché. Kapitán fotbalové Plzně Roman Hubník v úterý ukončil svou reprezentační kariéru. Za český národní tým odehrál 32letý Hubník 29 utkání. „V reprezentaci jsem prožil krásné chvíle, ale teď se chci rozloučit,“ potvrdil.

Jak dlouho jste přemýšlel o konci reprezentační kariéry?
Novináři se mě ptali už po mistrovství Evropy, dlouho mi to vrtalo hlavou. Chci mít hlavně čas na syna a teď, když máme s Plzní jistotu, že si na podzim zahrajeme v pohárové Evropě, tak v podstatě jediný čas na malého bude právě při reprezentačních přestávkách. To byly hlavní dva faktory, které rozhodovaly. Chci se soustředit na syna a na klub. Čeká nás náročný podzim v lize i pohárech.

Jak na svou reprezentační kariéru budete vzpomínat?
Jen v dobrém. Zahrál jsem si na dvou evropských šampionátech. V Polsku to bylo jedno utkání, ve Francii jsem nastoupil do všech tří zápasů. To jsou zážitky na celý život, každé to Euro mělo něco do sebe. Odnesu si samozřejmě i ty méně hezké vzpomínky, ale také dobré chvilky. A právě ty si chci pamatovat.

Co patří mezi ty méně hezké vzpomínky?
Zklamání z letošního Eura bylo opravdu velké a mělo u mě i velký vliv na rozhodování o konci reprezentační kariéry.

A nejhezčí vzpomínky?
Oba dva zmiňované šampionáty, to je prostě svátek fotbalu a je neskutečně krásné být u toho. V letošní nominaci už jsem ani nedoufal a nakonec jsem hrál všechny zápasy. Každý fotbalista si chce na šampionátu zahrát a já jsem měl tu čest reprezentovat svoji zemi. Taky jsem poznal největší hvězdy českého fotbalu posledních let a nejzkušenější reprezentanty Petra Čecha a Tomáše Rosického. Bylo moc fajn si s nimi zahrát a jsem rád, že jsem se s nimi mohl seznámit a poznat je - jsou to totiž i fajn lidi.

Jste už pátý hráč, který po Euru oznámil konec. Co teď bude čekat vaše nástupce?
Nebudou to mít jednoduché. Reprezentační kariéru ukončila spousta hráčů a musí se postavit nový tým. Přijde nový trenér, možná bude chvilku trvat, než si to sedne. Věřím, že se to stmelí a že kluci dokáží postoupit na mistrovství světa. Budu jim držet palce.

Teď už se tedy plně soustředíte na Plzeň, s níž hrajete o Ligu mistrů. Jak složité bude přejít přes bulharský Razgrad?
Hráli jsme s nimi přípravný zápas v Turecku a je to opravdu nepříjemný soupeř. Mají tam hodně Brazilců a dalších cizinců. Hrát se dá s každým týmem a když nám ten dvojzápas sedne, tak máme šanci postoupit. Určitě se o to popereme. Věřím v náš postup do Ligy mistrů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze