Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tolik vítězství, jako má Gott slavíků, asi nenasbírám, vtipkoval Čech

Brankář Petr Čech opět ovládl anketu Fotbalista roku. | foto:  Michal Šula, MAFRA

3 2014
Kolonka pro vítěze ankety Fotbalista roku nese od roku 2008 stále stejné jméno. Brankář Petr Čech vyhrál pošesté za sebou a posedmé celkově. "Ale ocenění práce vám nikdy nezevšední," říká rekordman soutěže.

Opravdu ne?
Není to, jako že si člověk každé ráno namaže chleba k snídani. Aby o to ocenění bojoval, tak musí každou sezonu předvádět ty nejlepší výkony. Když někdo mou práci ocení, tak mě to samozřejmě vždycky potěší.

Vyhrál jste posedmé, to už jste skoro jako Karel Gott v Českém slavíku.
Přes třicet vítězství, nebo kolik má Karel Gott slavíků, nenasbírám. Tak dlouho prostě hrát nemůžu. Ale nerad bych to srovnával.

V pondělí jste zároveň odstartovali novou éru reprezentace - poprvé jste se sešli pod trenérem Pavlem Vrbou. Co od toho očekáváte?
Tenhle reprezentační sraz je hodně rychlý - jen dva tréninky a pak hned zápas. Hlavně se musíme seznámit s novým realizačním týmem a představami trenéra Pavla Vrby. Nic moc jiného se stihnout nedá.

Fotogalerie

Co si od spolupráce s novým trenérem slibujete?
Společným cílem je postup na mistrovství Evropy 2016. Doufám, že se nám na společné cestě povede dobře.

Trenér za vámi nedávno byl i v Londýně. Je jeho přístup odlišný od předchůdce Michala Bílka?
Každý trenér má svou představu, jak by organizace týmu měla fungovat. Ale jejich cíl je stejný - Michal Bílek chtěl taky vyhrávat a být na mistrovství Evropy a světa. Každý chce udělat maximum.

Je rozdíl v komunikaci?
Nechci se pouštět do žádného srovnání a hodnocení. To setkání bylo užitečné, zajímavé a pozitivní, takže doufám, že to bude fungovat v každém směru.

Atmosféra kolem reprezentace se hodně změnila a všichni si od trenéra Vrby hodně slibují. Vnímáte to?
Od národního týmu si vždycky každý sliboval hodně. Když se nedařilo, tak se potom nároďák dostal pod tlak. Doufám, že začneme pozitivními výsledky, které současnou atmosféru udrží.

K tomu by vám pomohlo, kdybyste vyhráli středeční přípravu proti Norsku.
To je vždycky dobré pro pohodu a klid. Na druhou stranu trenér má jen dva dny na to, aby připravil tým na první zápas. To není jednoduché. Opravdu jde hlavně o to, aby se nastavil systém a do kvalifikace všechno klapalo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze