Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to zvláštní situace, říká Čech o návratu na Spartu v dresu soupeře

14 2013
Byl to zvláštní moment - fotbalový brankář Petr Čech z Chelsea mluvil na stadionu Sparty anglicky a do češtiny jeho odpovědi převáděla překladatelka. "Už se na ten zápas moc těším," řekl před čtvrtečním utkáním Evropské ligy.

Jak je na tom váš zlomený malíček?
Jsem v pořádku.

Takže vám zranění nezabrání proti Spartě nastoupit?
Zabránit mi v tom může jen trenér... Ale po zdravotní stránce jsem v pořádku.

Vrátil jste se na stadion, kde jste v letech 2001 až 2002 působil. Jak se cítíte?
Je to pro mě hodně zvláštní situace, i když se sem často vracím s reprezentací, takže to tady dobře znám. Ale je fakt, že naposledy jsem jako hráč hostujícího týmu hrál na Letné ještě za Blšany. Tenkrát jsme prohráli - doufám, že se to ve čtvrtek večer nebude opakovat.

Fotogalerie

Chelsea na tréninku v Praze

S některými hráči Sparty se znáte. Berete to jako výhodu, nebo nevýhodu?
To se ukáže až v samotném zápase. S některými se sice znám z reprezentace, ale jako soupeř se s nimi nepotkávám. Takže bych to takhle nehodnotil.

V čem je největší síla Sparty?
Sparta teď měla dlouho volno. Těžko říct, v jaké bude formě. Největší nebezpečí hrozí po stranách, kde nastupují dynamičtí a rychlí hráči. A pozor si musíme dát také na Marka Matějovského. Ale nejde o jednotlivce.

Pro Chelsea to bude zvláštní zápas - historicky první v Evropské lize. Jak to klub vnímá?
Podle mě je to důležitá soutěž. Chceme vyhrát jakýkoliv zápas. Je nám jedno, proti komu zrovna hrajeme. Nějakou zvláštní motivaci hledat nemusíme. Kdybychom Evropskou ligu vyhráli, tak by to bylo skvělé.

Nechybí vám Liga mistrů?
Takovou soutěž prostě nemůžete vyhrávat každý rok. Teď jsme v Evropské lize a na tom už nemůžeme nic změnit. Musíme se soustředit a snažit se dojít co nejdál.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze