Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodčí vyloučil Pepeho a Portugalci si stěžovali: Připískával Němcům

Portugalský obránce Pepe svérázným způsobem domlouvá Thomasi Müllerovi z Německa za simulování. | foto: Reuters

17 2014
Portugalský fotbalový obránce Pepe opět doplatil na svou horkokrevnost. V zápase mistrovství světa proti Německu (0:4) dostal po sporu s Thomasem Müllerem červenou kartu. Podle trenéra Paula Benta rozhodčí připískával německému týmu.

Byl to jeden z klíčových momentů zápasu. Německo vedlo před koncem prvního poločasu 2:0 a Portugalsko šlo do deseti. Pepe, důležitý střední obránce, dostal červenou kartu.

Co přesně se ve 37. minutě stalo?

Jedenatřicetiletý portugalský obránce z Realu Madrid zaváhal při rozehrávce, a tak na něj začal dotírat německý útočník Müller. Pepe se následně při krytí míče dotkl rukou obličeje soupeře, který okamžitě upadl na zem a držel se při tom za hlavu.

Srbský rozhodčí Milorad Mazič to jako faul neposoudil a nechal pokračovat ve hře. Jako simulování to bral i Pepe, jenž si to s Müllerem šel vyřídit verbálně. Sklonil se k soupeři a - lehce do něj ťukl hlavou! Sudí neváhal, přerušil hru a zkušeného obránce vyloučil.

Portugalský obránce Pepe a Thomas Müller z Německa bojují o míč.
Portugalský obránce Pepe svérázným způsobem domlouvá Thomasi Müllerovi z...
Portugalský obránce Pepe a německý útočník Thomas Müller ve sporu, po kterém...
Portugalský obránce Pepe dostává červenou kartu.

PEPEHO VYLOUČENÍ. Všechno začalo soubojem mezi oběma hráči, při kterém Pepe trefil Müllera rukou do obličeje (1). Německý ofenzivní hráč padl na zem, což se nelíbilo Pepemu: "Nesimuluj!" Při tomto sporu došlo k lehkému dotyku hlav (2). Po krátké hádce (3) udělil rozhodčí Pepemu červenou kartu (4).

Müller po zápase popisoval situaci takto: "Rád bych se podíval na opakovaný záběr. Doufám, že z mé strany bylo všechno OK. Cítil jsem, že mě trefil rukou. To si vybavuju přesně. Ale co se dělo potom, to už si moc nepamatuju. Doufám, že z mé strany to bylo v pořádku. Rozhodně nejsem hráč, který by nějak provokoval. Ale vážně nemůžu říct, jak to všechno přesně proběhlo."

Fotogalerie

Německo - Portugalsko 4:0

Zástupci portugalské reprezentace měli jiný názor. Podle nich rozhodčí Mazič připískával Německu. Ať už šlo o penaltu za stažení Maria Götzeho, z níž padl úvodní gól utkání, nebo zmíněné vyloučení. Sudí navíc ve druhém poločase neodpískal penaltu pro Portugalsko za faul na Édera.

"Myslím, že penalta proti nám byla přísná," uvedl trenér Bento, "a u té červené karty nevím, jestli rozhodčí nevyloučil Pepeho spíš kvůli jeho pověsti. V žádném případě ovšem nechci, aby to vypadalo, že za naši porážku může sudí. Udělali jsme spoustu chyb."

Kouče doplnil obránce Bruno Alves: "O rozhodčím se mi moc mluvit nechce, protože to všichni viděli. Myslím, že jsme měli kopat penaltu, ale všechna rozhodnutí šla proti nám. To se nám děje často - vždycky proti nám."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze