Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlavně se z toho nepodělat, říká Horváth před odvetou v klidu

Pavel Horváth si z odvety 2. předkola Ligy mistrů hlavu nedělá. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

23 2013
Sarajevo (Od našeho zpravodaje) - Vůdce plzeňských fotbalistů Pavel Horváth vůbec nevypadá, že by byl ve stresu. Při cestě do Sarajeva nejdřív roztleskal celé letadlo, pak se ve žhavé bosenské metropoli poprvé nadechl a pravil: "Hlavně se z toho nepodělat."

Takové heslo razil legendární hokejový trenér Ivan Hlinka. Ctíte ho i vy?
Čeká nás důležitý zápas, ale v životě jde o důležitější věci. Každopádně my už jsme v pohárech odehráli těžší zápasy a nikdy jsme se z toho nezbláznili. Jasně, nejsme v komfortní situaci, ale zároveň jsem rád, že tu situaci vůbec můžeme řešit.

Jak to myslíte?
O šanci hrát Ligu mistrů jsme bojovali celý minulý rok. Zvládli jsme to, vyhráli ligu a teď musíme zabojovat, abychom potkali ještě zvučnější soupeře.

V odvetě vám ovšem půjde o celou další sezonu v pohárech. Pokud v Sarajevu vypadnete, končíte. Necítíte se nad propastí?
Není důvod k panice. Já se naopak cítím ve výhodě, protože máme náskok z prvního zápasu. Pravda, je docela těsný, doma jsme vyhráli jen 4:3, přesto věřím... Ne, já vím, že jsme připravení a silnější než soupeř.

Obavy vážně nemáte?
Blížíme se sice do hraniční situace, ale všichni chceme postoupit a uděláme pro to maximum.

Jenže pokud prohrajete o gól, vypadnete a sezona se bude považovat za neúspěšnou.
Po třetím utkání v sezoně? To přece šmahem neodepíšete celý rok. To je nesmysl. Já to neberu tak fatálně jako vy. Ve sportu se nedá předem nalajnovat, že vyhrajete 3:0.

Jaké tedy máte v rukou trumfy?
Zkušenost, kvalitu a náskok z prvního utkání. Ikskrát jsme zažili na vlastní kůži, jaké to je, když musíte dohánět. Věřte mi, že nic snadného to není. V hlavě vám šrotuje: Musíš vstřelit gól a žádný nedostat. To se nehraje lehce. Teď je v téhle roli Sarajevo, což nám nahrává.

Zakázali jste si myslet na to, co by mohlo být dál? Ve 3. předkole vás čeká přijatelný los: buď mistr Finska, nebo Estonska.
O losu víme, že není strašidelný, ale v hlavách ho mít nesmíme. Teď musíme zvládnout Sarajevo, tečka. Nic dalšího neřeším.

Stačí vám remíza. Můžete ji třeba ubránit, ne?
Na to nemáme stavěný mančaft. Neumíme zalézt a bránit. Už doma by se nám hodilo, abychom za stavu 1:0 kopali míče po tribunách, ale to není náš styl. My půjdeme po výhře, i když bláznit nebudeme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze