Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň! skandoval Horváthův syn. Táta proti CSKA Moskva vidí šanci

K jakému výsledku dovede kapitán Pavel Horváth plzeňské fotbalisty? | foto:  Michal Šula, MAFRA

2 2013
Petrohrad (Od našeho zpravodaje) - Když letadlo s plzeňskými fotbalisty dosedlo na ranvej petrohradského letiště, kdosi zakřičel "Viktorka!" A zezadu se ozvala odpověď malého Patrika Horvátha: "Plzeň!" Jeho táta Pavel bude ve středu večer bojovat v dalším zápase Ligy mistrů proti CSKA Moskva.

Co jste říkal na změnu, že se nebude hrát v Moskvě, ale v Petrohradu?
Moc nadšený z toho nejsem, ale teď už se to změnit nedá. Uvidíme, jestli to pro nás bude výhoda, nebo nevýhoda.

Radši byste do Moskvy?
Vlastně je mi to jedno, protože jedeme trénink, hotel, zápas, hotel. Je to pořád stejné, ať hrajeme kdekoliv. Ale nemůžeme trénovat na stadionu, kde bude zápas, což je pro nás nevýhoda. Navíc bych byl překvapený, kdyby z Moskvy dorazil plný stadion. Na atmosféru jsem zvědavý.

Možná budou diváci z Petrohradu fandit vám.
Půjdou na fotbal už o den dřív proti Austrii Vídeň, tak ledaže by dostali slevy. Je to pro nás trochu zvláštní. Jsem zvědavý, co z toho bude.

Co si člověk osahá při předzápasovém tréninku?
Třeba světla nebo to, kde je měkké hřiště. Vyzkoušíš si kopačky a rozhoduješ se, jestli si vzít lisovky, nebo kolíky. Na tohle my budeme mít půl hodiny při rozcvičení. Já s tím problémy nemám, protože já se zabořím a hraju v jedněch kopačkách, ale vím, že kluci to řeší a někdy prostě kloužou. A právě ten trénink je ideální, aby se to vyzkoušelo.

Překvapilo vás, že v Moskvě není způsobilé hřiště?
Vzhledem k tomu, jaké moskevské kluby mají rozpočty, tak mě to vážně překvapilo. Je podivné, když kluby jsou schopné zaplatit hráče za miliony, ale nedokážou vybudovat stadion, který obstojí v daných parametrech. To je trochu podivné.

Čeká vás klíčový zápas?
Je to pro nás velká šance, to je jasné. Můžeme překvapit na Bayernu Mnichov nebo Manchesteru City, ale objektivně šance získat body je největší asi právě proti Rusům.

Viktoriáni dorazili do Petrohradu. Plzeň tam čeká boj s CSKA:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze