Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Horváth: Věděl jsem, že osm gólů jako Jiráček nedostaneme

NEPROSADIL SE. Pavlu Horváthovi utkání v Mnichově nevyšlo. Po jeho ztrátě navíc Plzeň inkasovala třetí gól. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

24 2013
Mnichov (Od našeho zpravodaje) - Bylo po zápase, když se kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth objal s Pepem Guardiolou. Mužem, který o něm prohlásil, že je i v osmatřiceti skvělým hráčem. Mužem, jehož Bayern právě Horváthův tým v Lize mistrů smetl 5:0.

"Říkal jsem mu, že hrají výborně, že to nešlo ubránit, že má skvělé hráče," poznamenal Horváth.

Co vám odpověděl?
Že já jsem super, super a smál se tomu. A přál mi samozřejmě hodně štěstí.

Jakou řečí jste spolu mluvili?
Umím portugalsky, když jsem hrál ve Sportingu. A on španělsky.

Guardiolova slova vás asi těžko mohla uchlácholit. Jak vás výsledek 0:5 bolí?
Když si vybavím, kolik měl Bayern ještě šancí, tak ten výsledek není tak hrozivý. Ale samozřejmě jsme neměli nárok. Takové zápasy jsou nejhorší, na vlastní kůži cítíš, že soupeř je o level výš a nemáš nárok. Psychicky hrozně těžký.

Cítil jste to od začátku?
Ani ne, za stavu 0:0 jsme tam měli dvě situace, které kdybychom líp vyřešili, mohli jsme něco dělat. Od stavu 2:0 to bylo o tom, kolik dostaneme gólů. Bohužel.

Měli jste jen slabší den, nebo se proti současnému Bayernu hrát nedá?
Neměli jsme blbý den, soupeř je tak daleko od nás, že výsledek takovému rozdílu odpovídá.

Byl jste rád, když vás trenér po hodině hry vystřídal?
Nikdy nejsem rád, když mě trenér střídá. Ale předpokládám, že to bylo kvůli tomu, že už v neděli hrajeme ligu v Teplicích, tak abych si odpočinul, abych byl připravený. Kdyby mě na hřišti nechal, stejně bych tam v podstatě byl prd platný.

Jak jste to prožíval dál?
Přál jsem si, aby byl hodně rychle konec. Šancí bylo hodně, nedalo se to přibrzdit.

Fotogalerie

Nebál jste se hrozivého skóre?
Obava tam byla, měli hodně šancí. Ale před zápasem jsem mluvil s Petrem Jiráčkem. Ten tady s Hamburkem dostal osm gólů, takže z toho pohledu jsem byl klidný, že tolik nedostaneme.

Před zápasem jste říkal, že zápas na Bayernu vám přinese další zkušenost. Co si tedy odnášíte kromě porážky?
To platí. Zahrát si Ligu mistrů na Bayernu, to se někomu nepoštěstí za celý život. Konfrontace je sice bolestivá, ale tak to je. Já už se moc nezlepším, ale ti mladší vidí, že špičkoví hráči jsou ještě rychlejší, šikovnější a že i oni se ještě můžou zlepšovat.

Když Bayern vedl, přišlo vám, že už to tolik nehrotil?
Když je vidíš při hře, je na nich vidět klid a nadhled celé utkání. Nedokážu rozlišit, jestli dohrávali naplno nebo ne. Ale náhradníci Götze, Müller i Pizzaro určitě chtěli dát gól.

Kdybyste měl říct, v čem je mezi Bayernem a Plzní největší rozdíl?
Stačí se rozhlédnout kolem, tím začneme.

A na hřišti?
Jsou prostě rychlejší, ta rychlost je hrozná. A pak ti rozdíloví hráči Ribéry s Robbenem... Je hrozně málo obránců, kteří je dokážou uhlídat. Ribéry dal na tři nula a pak se to už dohrávalo.

Před dvěma lety na Barceloně jste prohráli 0:2, ale nevystřelili na bránu. Na Bayernu opět bez střely na bránu...
Nevím, jestli by ta střela něco řešila. Je zapotřebí se zamyslet celkově nad českým fotbalem a ne jen nad naším výkonem. Rozdíl, jak funguje německý a český fotbal je markantní. Dneska se to projevilo.

Bylo to pro vás těžší než na Barceloně?
Myslím si, že jo. Tam hráči byli spokojení s tím, že drží míč. Ribéry, Robben jsou hrozně hladoví, i když jsem si to před zápasem nepřipouštěl. Za každé situace chtějí hráče obejít.

Co jste si po zápase řekli v kabině?
Dívali jsme se na sestřih Leverkusenu se Šachtarem, ten dostal čtyři góly. Dopadli jsme skoro jako Doněck. Jsme smutní, ale 5:0 na Bayernu je realita. Co se týče nasazení, obětování, tak jsme jako tým hráli na maximum, ale soupeř je jinde.Najdete na iDNES.czmobilní verze