Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdyby se ozvala Sparta, byla by to výzva, říká brankář Štěch

Brankář Marek Štěch | foto: Profimedia.cz

19 2014
Užívá si první reprezentační sraz v životě. Kromě toho však fotbalový brankář Marek Štěch musí řešit, kde bude v příští sezoně chytat. V Yeovilu, který sestoupil do třetí anglické ligy, mu totiž končí smlouva.

Co kdyby se ozvala Sparta, kde jste fotbalově vyrůstal?
V posledních dnech jsem na Spartě individuálně trénoval s trenérem Pavlem Srníčkem, abych byl před reprezentačním srazem v zápřahu. Ale nevím. V Anglii jsem osm let a i druhá liga je super soutěž. Chtěl bych zůstat venku, ale pokud by tady byla výzva jako Sparta, tak proč ne...

Máte nějakou nabídku?
Zatím nic konkrétního. Náznak byl od Watfordu, ze kterého odchází oba gólmani. Ale zájmem bych to nenazval. Budoucnost budu řešit, až se vrátím z reprezentace.

Watford by se vám líbil?
Minulý rok byli ve finále play-off o postup do Premier League. Letos jim to sice uteklo, ale Watford by byl výborný. I tím, že je to kousek od Londýna. Ale nebráním se ničemu. Hlavně chci chytat. Třeba Yeovil byl sice menší klub, ale zachytal jsem si tam a nabral jsem zkušenosti. Vážně to budu řešit až po reprezentaci.

Bude pro vás priorita, abyste byl v novém týmu jedničkou?
Ano. Nechci sedět mezi náhradníky jako ve West Hamu. I když tam to bylo pochopitelné, protože jsem byl mladý a nezkušený. Právě proto jsem chtěl jít někam, kde budu chytat, a odešel jsem do Yeovilu.

Mimochodem, co by případný přesun do Prahy říkala rodina?
Přítelkyně je Angličanka, ale o prázdninách vždycky strávíme dva nebo tři týdny v Česku. Pomalu se učí češtinu a Praha se jí moc líbí. Ničemu by se nebránila. Ano, byla by to pro ni velká změna, ale moc mě podporuje.

Asi byste se musel připravit, že při derby byste to schytal za loňský protislávistický tweet.
Na to bych byl připravený. Byla to hloupost, omluvil jsem se, ale už bych se k tomu nechtěl vracet.

Teď jste na pokoji s Tomášem Vaclíkem, který může ze Sparty v létě odejít.
S Tomášem jsem nemluvil, jestli opravdu odchází. Stihli jsme si popovídat o finále poháru. Sparta udělala double, to je super.

Kdo z vás si ve středu proti Finsku zachytá? Mrzelo by vás, kdybyste se na hřiště nedostal?
Pro mě je zážitek už jenom to, že jsem se dostal do reprezentace. Chci se ukázat na tréninku a kdybych se dostal do brány, tak by to byl velký bonus. Nevím, jak to bude.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze