Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nemá cenu si něco nalhávat, favoritem je Chelsea, přiznal Matějovský

13 2013
Uvědomuje si, že sparťanští fotbalisté nejsou proti Chelsea favoritem. Ale odmítá se vzdát předem. Zkušený záložník Marek Matějovský ve čtvrtek večer natáhne na ruku kapitánskou pásku a povede svůj tým do velkého zápasu Evropské ligy. "Dáme do toho všechno," slibuje.

Jaké má Sparta šance?
Nemá cenu si něco nalhávat - Chelsea je velkým favoritem. Ale už jsme se několikrát přesvědčili, že fotbal je nevyzpytatelný. Chceme předvést co nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit.

Má Chelsea nějaké slabiny?
Z naší strany to musí být výkon na hranici možností. Musíme do toho jít s odhodláním a maximálním nasazením. Nějaké pokyny jsme od trenérů dostali, ale asi by nebylo vhodné se o nich v tuto chvíli zmiňovat.

A v čem je naopak nejsilnější?
Když se podíváte na soupisku Chelsea, tak je to jedno hvězdné jméno za druhým. Neměli bychom se na to zaměřovat, protože to bychom se z toho taky mohli zbláznit. Budeme se soustředit jen sami na sebe. Vždyť teď ani nevíme, v jaké sestavě nastoupí.

Jaká je v týmu před tak velkým zápasem nálada?
V novinách se o tom píše už dlouho. Navíc je to umocněné, že se jedná o náš první soutěžní zápas v tomto roce. Už jsme natěšení. A zároveň odhodlaní.

Budete mít jako kapitán nějaký proslov?
To nebude nutné. Kluci vědí, o co se jedná. Ti mladší se samozřejmě vyptávali, jaké to je nastoupit proti Chelsea. Ale před zápasem už žádná slova nebudou zapotřebí. Hlavní proslov bude mít trenér s celým realizačním týmem.

Pamatujete si ještě, když jste proti Chelsea nastoupit v dresu Readingu?
To si samozřejmě pamatuju. Tenkrát jsme prohráli, ale ten tým se hodně změnil. Teď jsme v úplně jiné pozici - chceme se o postup porvat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze