Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na základní sestavu bych si troufl, řekl reprezentační útočník Kozák

ÚTOČNÁ KOMETA. Útočník Libor Kozák je nejlepším střelcem aktuálního ročníku Evropské ligy. | foto: Profimedia.cz

20 2013
Za fotbalovou reprezentaci nastoupil zatím jen jednou, ale v Evropské lize je s osmi góly nejlepším střelcem soutěže. Teď se třiadvacetiletý útočník Libor Kozák z Lazia Řím chce stát novým trumfem národního týmu.

V původní nominaci reprezentace jste nebyl, ale trenér Bílek vás dodatečně povolal poté, co jste dal tři góly Stuttgartu. Čekal jste to?
Byla to příjemná zpráva. Moc jsem o tom nepřemýšlel, protože jsem si užíval tu radost z hattricku. Netrápil jsem se tím a řekl si, že trenér buď zavolá, nebo ne. Nakonec o víkendu zavolal.

Čím to je, že vám Evropská liga tak sedí?
Nevím, na každý zápas se chystám stejně. Proto mě štve, že v italské lize jsem se v tomto ročníku ještě netrefil. To se budu snažit co nejdřív změnit.

Už vám trenér Bílek řekl, co od vás čeká?
O tom jsme se ještě nebavili. Jen mi řekl, ať si přivezu formu z Evropské
ligy.

Abyste formu ukázal, musel byste nastoupit.
Zkusím si o svou šanci říct na trénincích. Čekají nás dva zápasy a já věřím, že se na hřiště dostanu.

V Laziu i v reprezentaci máte velkou konkurenci v útoku. Jak to snášíte?
Na téhle úrovni je konkurence samozřejmostí. Prostě hraje ten, kdo má nejlepší formu. Musím se s tím poprat a bojovat o své místo v sestavě.

Cítil byste se na základní sestavu?
Každý chce hrát a já se navíc cítím ve formě. Samozřejmě bych si troufl. Uvidíme, koho z nás trenér vybere. I kdybych měl hrát jen pár minut, tak budu připravený.

Vy navíc často dáváte góly i jako náhradník. Je to vaše silná vlastnost?
Je pravda, že už jsem pár gólů jako náhradník dal. Ale já se snažím hrát co nejlíp, ať nastoupím od začátku, nebo až z lavičky.

Změnila nominace vaše plány?
Sice jsme v Laziu měli dostat pár dnů volno, ale plány mi to nějak výrazně nezměnilo. Jsem moc rád, že to takhle dopadlo. Ze všech možností, co se nabízely, byla tahle ta nejlepší.

Máte pocit, že má v Česku dostatečný ohlas to, že jste nejlepším střelcem Evropské ligy?
Nevím, jak to lidé v Česku berou, a ani o tom nepřemýšlím. Já se prostě snažím za každé situace předvést maximum. Sice to není Liga mistrů, ale i Evropská liga je kvalitní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze