Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme zvítězit. Jiná cesta není, uvědomuje si mladík Krejčí

Dánský záložník Nicolai Jörgensen se probíjí mezi Ladislavem Krejčím (vlevo) a Petrem Jiráčkem v kvalifikačním utkání v Olomouci. | foto: Petr JosekReuters

26 2013
Jako nejmladší člen fotbalové reprezentace si záložník Ladislav Krejčí po domácí porážce 0:3 v kvalifikaci o světový šampionát s Dánskem plně uvědomuje vážnost situace. "S Arménií musíme uspět. Jiná cesta není," říká před úterní důležitou bitvou, která rozhodne o mnohém. Také o osudu trenéra Michala Bílka u národního týmu.

Jaká atmosféra zavládla v týmu po prohře s Dánskem?
Nebyla úplně nejlepší, ale nesmíme všechno vidět tak černě, protože nás teď čeká důležitý zápas a ten prostě musíme zvládnout.

Jak se vám podaří otřepat se z porážky 0:3?
Po zápase jsem nemohl na hotelu ani spát. Pořád se mi to honilo v hlavě. Musíme si vzít to dobré a poučit se z toho špatného. Teď už myslíme na další zápas a musíme udělat všechno pro to, abychom ho zvládli, protože jiná cesta není.

Co dobrého si ze zápasu s Dánskem chcete vzít?
Myslím, že se dá stavět na první půli, kdy jsme Dány presovali a dostávali pod tlak. Neměli žádnou šanci a my jsme si vytvořili pár dobrých náznaků. Samozřejmě je důležité, abychom je dotáhli ještě víc.

Před zápasem se o vás mluvilo jako o favoritech, byli jste na rozdíl od Dánů v pohodě. Nepodcenili jste je?
Z naší strany, ať už od trenérů, či hráčů, žádné podcenění nebylo. Od začátku jsme věděli, že to bude s nimi hrozně těžký zápas. Už když jsme koukali na video, bylo vidět, že jsou výborní fotbalisti. Dobří na míči, techničtí. Určitě jsme nic nepodcenili.

Kritikové naráželi i na to, že jste před zápasem měli dost volnočasových aktivit - vyzkoušeli jste si, jak mixovat hudbu, v zoo jste křtili žirafí mládě. Tyto akce vám však jako nejmladšímu členovi týmu spíše pomůžou do něj dobře zapadnout, než aby byly na škodu, ne?
Přesně tak. Ty akce byly k tomu, aby se tým ještě víc stmelil. Hlavně pro nás mladé, co jsme tady noví. Musím říct, že parta je výborná. Mám obrovskou radost z toho, jak to tady funguje.

Starší spoluhráči se vás ujímají, nebo držíte spíše s mladšími?
Já se hodně bavím s mladšími kluky, ale hlavně před zápasem za mnou přijdou starší hráči a poradí mi, co a jak. Jejich radu si beru k srdci.

Jak vám konkrétně poradí?
Většinou je to takové povzbuzení, ať se nebojím hrát a dovolím si. Když vám to řeknou hráči jako Tomáš Rosický, Jarda Plašil nebo Tomáš Sivok, tak vás to povzbudí. I když se něco zkazí na hřišti, dostanu podporu. Tohle funguje. Všichni táhneme za jeden provaz.

Před zápasem s Dánskem i během něj jste měli velkou podporu fanoušků. Nebojíte se, že se to po domácí prohře 0:3 otočí?
Atmosféra v Olomouci na začátku utkání byla výborná. Diváci nás hnali dopředu, povzbuzovali nás. Na konci se to bohužel trošku zvrtlo. Dostali jsme se zase pod tlak veřejnosti, ale už se tady ukázalo, že když byli kluci pod tlakem, tak to zvládli. Já věřím, že to zase zvládneme. Pořád všichni děláme všechno na sto procent. Toho se budeme držet a budeme v tom pokračovat.

Pořád věříte v postup?
Víru porážka s Dánskem neovlivnila. Všichni tady věří, že se ještě postoupit dá. Ale ztížili jsme si to, to je pravda. Nic ztracené ještě není, musíme bojovat.

Klíčem k postupu kromě úspěchu s Arménií bude zřejmě minimálně jedno vítězství nad Itálií. Je to splnitelný úkol?
Samozřejmě s Italy to bude obrovsky těžké. Jsou to finalisté posledního mistrovství Evropy, ale nic není nemožné, jak ukázali Finové, kteří remizovali ve Španělsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze